Tony Parker w Hornets – zwiastuje całkowity rozpad Spurs?

06/07/2018
Tony Parker San Antonio Spurs NBA Chris Humphreys-USA TODAY Sports

Jak wygląda alternatywna rzeczywistość? Nie wiem. Przekonam się o tym jednak wraz z początkiem nadchodzącego sezonu, kiedy Tony Parker wybiegnie na parkiet w koszulce Charlotte Hornets.

Niby widziałem tego typu obrazki w grach z serii NBA 2K, ale zobaczenie czegoś takiego w rzeczywistości, to będzie całkowicie nowy poziom sportowego doświadczenia. To, że Tony Parker był wolnym agentem nie wzbudzało jakichkolwiek dyskusji – pytanie brzmiało ile pieniędzy weźmie od Spurs. Tymczasem francuski rozgrywający, legenda klubu z Teksasu, podpisuje dwuletnią umowę z Charlotte Hornets, na mocy której zarobi 10 milionów dolarów.

Sponsor serwisu

Czy przekonały go pieniądze? Czy przekonał go jego rodak Nicolas Batum? A może nowy trener Hornets, a były asystent Spurs, James Borrego? Mi osobiście wydaje się, że przekonał go zdrowy rozsądek i wiedza o tym, że San Antonio Spurs jakich znamy przestaną zaraz istnieć. Wiem, że to, co będę pisał, to trochę gdybanie. Kiedy jednak tak na szybko o tym myślę, nie widzę innego scenariusza. Wygląda na to, że transfer Kawhi Leonarda jest już ustawiony. Być może Manu Ginobili postanowi odwiesić koszykarskie buty na kołku. Nie chcę już nawet myśleć o tym, że nie wiadomo jak wygląda sytuacja z Greggiem Popovichem.

Być może jednak jest inaczej – może doszło w Spurs do kłótni? W końcu to komentarz Parkera o kontuzji Leonarda miał przelać czarę goryczy i przekonać Kawhi do tego, że jednak chce odejść. Francuz powiedział jeszcze w czasie trwania sezonu, że kontuzja która on miał wcześniej była znacznie gorsza, czym zasugerował, że Kawhi powinien grać. Kto wie, może odejście Parkera to warunek pozostawienia w składzie Leonarda. Nie jest to specjalnie prawdopodobna opcja, ale prawdę mówiąc nic nie wiemy o sytuacji wewnątrz. Możemy tylko przeczuwać – ja przeczuwam, że odejście Parkera to pierwszy akord rozpadu Spurs.

Tony Parker spędził w NBA 17 sezonów – wszystkie w barwach Spurs. W tym czasie notował średnio prawie 16 punktów, 6 asyst i 3 zbiórki, niejednokrotnie będąc kluczowym elementem ofensywnej układanki trenera Popovicha. Czterokrotnie zdobył mistrzostwo NBA, raz był MVP Finałów, sześciokrotnie brał udział w Meczu Gwiazd.

Kopiuj link do schowka