Pacers gospodarzami ASW 2021

14/12/2017
nba.com

Liga NBA ogłosiła wczoraj oficjalnie, że miasto Indianapolis zorganizuje coroczny weekend gwiazd w roku 2021. Ostatni raz All-Star Game zagościło w tym miejscu w 1985 roku, gdy ten mecz rozgrywano jeszcze w starej hali Hoosier Dome. Starsi fani pamiętają, że MVP tamtego spotkania został ówczesny center Houston Rockets – Ralph Sampson,

Zachód pokonał wtedy wschód 140-129. Tłum ponad 43 tysięcy ludzi zgromadzonych wtedy w hali był jak dotąd największą liczba publiczności na jakimkolwiek spotkaniu NBA. To był również niesamowity weekend jeżeli brać pod uwagę konkurs wsadów. Na długo zapamiętamy zwycięstwo skrzydłowego Hawks Dominique’a Wilkinsa, który w finałowej rundzie pokonał wielkiego Michaela Jordana.

Sponsor serwisu

Za 4 lata, wybiegając w przyszłość zostanie rozegrany  już  70 mecz gwiazd ligi NBA. Gospodarzami jak można się domyślić będzie zespół Indiany Pacers i po raz pierwszy hala Bankers Life Fieldhouse. Uwieńczenie weekendu będzie miało miejsce dokładnie 14.02.2021. Tą decyzję wczoraj po południu podczas konferencji prasowej w wyżej wymienionej hali ogłosił komisarz ligi Adam Silver.

Warto dodać, że stan Indiana po raz trzeci w sumie będzie gospodarzem tak dużego przedsięwzięcia jakim jest weekend gwiazd. Oprócz 1985 roku  zorganizwali All-Star Game w 1953 roku w hali Allen County War Memorial Coliseum w mieście Fort Wayne. Gospodarzem tamtego wydarzenia byli Fort Wayne Pistons – dzisiejsza drużyna popularnych Tłoków z Detroit.

Informacja o kolejnym gospodarzu ASW nadeszła bardzo szybko, zaledwie po miesiącu. W listopadzie mogliśmy usłyszeć, że w 2020 roku impreza będzie mieć miejsce w Chicago(United Center). Przypomnijmy, że w przyszłym roku All-Star Game odbędzie się w Los Angeles w Staples Center(16-18.02.2018), a w 2019 wydarzenie to zagości do Charlotte(Spectrum Center), do miasta, któremu w lutym tego roku odebrano ten zaszczyt.

 

Kopiuj link do schowka