Orlando Magic zaczynają handlować

16/01/2018
fot. Kim Klement/USA TODAY Sports

Orlando Magic rozgrywa kolejny rozczarowujący sezon. W związku z tym, nowy prezydent klubu, Jeff Weltman najprawdopodobniej zamierza zmienić mocno kadrę zespołu przed Trade Deadline. Na jego liście znaleźli się głównie obrońcy.

Jeff Weltman, pracujący wcześniej obok jednego z najlepszych menadżerów w branży, Masai Ujiriego w Toronto Raptors, zamierza rozpocząć nową erę w klubie z Orlando. Nie on pierwszy to zapowiada, wszystko ocenimy za jakiś czas.

Sponsor serwisu

Dlatego też, aby otworzyć nowy rozdział, Magic mają zamiar pozbyć się kilku zawodników

Elfrid Payton, Mario Hezonja i Evan Fournier. Wszyscy Ci gracze nie mogą czuć się pewnie w składzie Magic i powinni spodziewać się transferu. Na tej liście znalazł się również Nikola Vucevic, lecz z powodu kontuzji zostanie na Florydzie przynajmniej do lata.

Hezonja to były piąty numer draftu, który poza głośnymi przechwałkami nie pokazał w lidze właściwie niczego i ciężko będzie znaleźć na niego chętnych, dlatego pewnie będzie dodatkiem do wymiany.

Payton to rozgrywający, który znacznie poprawił swój rzut od momentu przyjścia do ligi i pewien potencjał ma, więc ktoś może się na niego skusić. Z drugiej strony, młody Elfrid zalicza takie zagrania, a to na pewno nie podbija jego wartości na rynku:

Największe zainteresowanie z pewnością wzbudzi za to Evan Fournier. Francuski obrońca zalicza 17,5 pkt 3 zbiórki i rzuca 39% za trzy. Jest drugim strzelcem drużyny i już wcześniej wzbudzał zainteresowanie np. Detroit Pistons. Teraz do gry włączyło się również Utah, gdzie gra kolega z reprezentacji Fourniera, Rudy Gobert. Jednakże pewną przeszkodą jest kontrakt Francuza. Zarabia 17 milionów dolarów rocznie, przy czym ma opcję zawodnika na taką kwotę na sezon 2020/21. To może utrudnić negocjacje, lecz Magic są dobrej myśli.

Kopiuj link do schowka