Offseason 2017 – dzień #41, 42 i 43

12/08/2017
Carmelo Anthony C.J. McCollum fot. Elsa/Getty Images

Wszystkie plotki i transfery z czterdziestego pierwszego, czterdziestego drugiego i czterdziestego trzeciego dnia offseason 2017 w jednym miejscu i na bieżąco uaktualniane.

Knicks i Rockets wracają do rozmów o transferze Melo. Podobno. Tylko, że od czasu gdy ostatni raz rozmawiali, Ryan Anderson nie zmienił się w młody talent na rozsądnym kontrakcie…

Blazers mają uwagę Melo? Blazers nie wydawali się zbyt poważnym kandydatem do roli drużyny, dla której Melo byłby gotów odwołać no trade clause, ale według Adriana Wojnarowskiego, Carmelo jest autentycznie zaintrygowany. Damian Lillard i C.J. McCollum podobno wykonali kawał dobrej roboty w ramach rekrutacji Anthony’ego i choć do żądania transferu do Oregonu droga daleka, podobno nie można wykluczyć takiej opcji. Tyle, że Blazers będą mieli równie duże problemy ze zmontowaniem oferty, która przypadnie do gustu Knicks, co Rockets…

Jahlil Okafor w myślach żegna się z Sixers. Choć Okafor twierdzi, że jest szczęśliwy w Philly, przyznaje że słyszy wszystkie plotki transferowe i jest już pogodzony z faktem, iż najprawdopodobniej prędzej, czy później będzie bohaterem jakiejś wymiany. W chwili obecnej na tym froncie co prawda raczej cisza, ale nie od dziś wiadomo, że Jahlil jest do wzięcia. Jego wartość transferowa nie jest niestety w tej chwili największa, możliwe więc, że Sixers się nie spieszy, zwłaszcza że ogromnym znakiem zapytania pozostaje zdrowie Joela Embiida.

Hollis Thompson wyjeżdża do Grecji. Thompson cztery ostatnie lata spędził w NBA, ale po zwolnieniu przez swój pierwszy klub, Sixers, w styczniu 2017, pogubił się i nie zakotwiczył w żadnym innym klubie ligi (podpisał dwa 10-dniowe kontrakty z Pelicans, ale szło mu bardzo źle). Teraz spróbuje odnaleźć formę w czołowym europejskim klubie – Olympiakosie. Szczegóły jego nowego kontraktu nie są znane.

Brad Wanamaker rozmawia z Thunder. Pisaliśmy o nim przed ligą letnią, jako o pewniaku do znalezienia sobie miejsca w składzie jakiejś drużyny NBA, po doskonałych występach w Darussafce Dogus Stambuł. Faktycznie – Thunder są podobno zainteresowani 27-letnim obrońcą, ale Wanamaker wciąż jest związany kontraktem z tureckim klubem i musi liczyć na ich dobrą wolę. Trenerem Wanamakera w Darussafce jest były coach Cavs, David Blatt.

Christian Wood w Chinach. Wooda możecie kojarzyć, jeśli w ciągu ostatnich dwóch lat śledziliście końcówki rotacji Sixers i Hornets. 21-letni silny skrzydłowy zacznie przyszły sezon w chińskiej CBA, jako gracz Fujian Sturgeons.

V.J. Beachem zaproszony na camp przez Lakers. Jeziorowcy w ostatnim czasie kolekcjonują młodych zawodników na niegwarantowanych kontraktach, żeby w spokoju przetestować ich na obozie przedsezonowym. W ostatnim czasie w ich składzie pojawili się Vander Blue, Briante Weber i Stephen Zimmerman (o tym ostatnim nie pisaliśmy), a teraz dołącza do nich V.J. Beachem. To skrzydłowy po uczelni Notre Dame, który nie załapał się do tegorocznego draftu, a w NCAA zaliczał ostatnio prawie 15 punktów na mecz, trafiając całkiem nieźle za trzy (41.3% w pierwszych trzech sezonach, ale 36.1% w ostatnim).

Kopiuj link do schowka