Offseason 2017 – dzień #40

09/08/2017
Michael Beasley fot. Stacy Revere/Getty Images

Wszystkie plotki i transfery z czterdziestego dnia offseason 2017 w jednym miejscu i na bieżąco uaktualniane.

Celtics także na liście Kyrie’ego? Według Davida Griffina, byłego GM’a Cavs, który jednak był na miejscu, gdy Kyrie Irving informował klub o chęci odejścia, Knicks, Heat, Spurs i Wolves to nie jedyne drużyny, które rozgrywający uważa za preferowane miejsca do gry. Griffin twierdzi, że na krótkiej liście życzeń Irvinga są też Celtics, ze względu na chęć gry dla Brada Stevensa.

Michael Beasley graczem New York Knicks. Czyżbyśmy poznali następcę Carmelo Anthony’ego? Numer 2 Draftu 2008 zagra w szóstym klubie w czasie swojej dziewięcioletniej kariery. W ubiegłym sezonie, jako gracz Milwaukee Bucks, zaliczał po 9.4 punktu w meczu, trafiając 53.2% z gry i 41.9% za trzy i na podobne osiągi liczą Knicks, który B-Easy przyda się, niezależnie czy będzie „jokerem” z ławki, czy forwardem wyjściowego składu w ramach łatania dziury po ewentualnym transferze Melo. Jednoroczna umowa Beasleya jest kontraktem minimalnym.

Ty Lawson jednak zagra w Chinach. O obraniu przez Lawsona kursu na Państwo Środka mówiło się już jakiś czas temu, ale Ty zaprzeczył, że dogadał się z jakimkolwiek klubem CBA. Ostatecznie jednak co się odwlecze, nie uciecze i rozgrywający dołączy – według Davida Picka – do drużyny Shandong Golden Stars na mocy jednorocznej umowy, która podobno zaczyna się od 2.4 milionów dolarów, ale może być warta nawet 3 miliony, jeśli Ty spełni określone kryteria. Lawson nie mógł raczej liczyć na taką pensję tego lata od klubu NBA…

Donatas Motiejunas także zagra dla Złotych Gwiazd. Razem z Lawsonem do China jedzie Motiejunas, który będzie jego kolegą klubowym w Golden Stars. Portal 15min.lt twierdzi, że umowa Litwina jest mniej więcej taka sama jak Lawsona i że podkoszowiec zarobi ok. 3 milionów dolarów za rok gry. Niechciani gracze NBA zgodnie przyznają, że gdyby nie było ligi CBA, to należałoby ją wymyślić…

Dirk Nowitzki nie planuje kończyć kariery. Niemiec właśnie podpisał dwuletni, 10-milionowy kontrakt i twierdzi, że jak najbardziej zamierza dograć do 2019 roku, o ile zdrowie nie stanie mu na drodze. Dirk miałby wtedy 41 lat. Trzymamy kciuki, żeby również na tym się nie skończyło!

Lakers przechwytują Briante Webera. Weber kończył ubiegły sezon jako rezerwowy rozgrywający Hornets, ale padł ofiarą niedawnych kadrowych cięć w Charlotte. Jeziorowcy skorzystali z jego dostępności i zaoferowali częściowo gwarantowaną umowę, która da Weberowi szansę na walkę w składzie na przyszły sezon. Lubimy statystyczną wszechstronność Webera (w G-League był bliski zaliczenia quadruple-double), więc dajemy Lakers okejkę.

Marcus Georges-Hunt dołącza do Wolves. Szczegóły umowy nie są znane, ale Shams Charania donosi, że poszukiwania wzmocnień na obwodzie, doprowadziły Tima Thibodeau do niedawno zwolnionego przez Magic Georges-Hunta, który w ubiegłym sezonie znalazł się m.in. w drużynie gwiazd G-League.

Kopiuj link do schowka