Offseason 2017 – dzień #17

17/07/2017
Luc Mbah A Moute fot. Gary A. Vasquez / USA TODAY Sports

Wszystkie plotki i transfery z siedemnastego dnia offseason 2017 w jednym miejscu i na bieżąco uaktualniane.

Luc Mbah a Moute znów zagra z Chrisem Paulem. Los Angeles Clippers tracą drugiego podstawowego gracza na rzecz Houston Rockets. Nie udało im się dogadać ze swoim kameruńskim skrzydłowym, który zdecydował się na jednoroczny kontrakt minimalny zaoferowany przez ekipę Jamesa Hardena i Chrisa Paula.

Derrick Rose i Milwaukee Bucks wciąż się nie spotkali. Pisaliśmy jakiś czas temu, że Rose i Bucks zaplanowali drugie spotkanie tego lata, ale jak dotąd, nie doszło ono do skutku. Zainteresowanie współpracą pozostaje obopólne, ale przeszkodą jest brak wolnych funduszy w budżecie Kozłów. Może obóz D-Rose’a czeka aż Milwaukee zaaranżuje jakieś ruchy mające na celu oszczędności?

John Henson na wylocie z Milwaukee? Kandydatem do transferu, który potencjalnie mógłby otworzyć drogę do klubu dla Derricka Rose’a jest John Henson. Długoręki podkoszowiec mimo świetnych warunków i drygu do blokowania rzutów nie może sobie od lat znaleźć stałego miejsca w rotacji. Dzięki swojemu wciąż nie do końca zrealizowanemu potencjałowi dostał wysoki kontrakt, który wart jest jeszcze 32 miliony dolarów rozłożone na trzy lata i zwolniłby sporo miejsca w salary cap. Niepewne miejsce w składzie Hensona sprawia, że transferem zainteresowane są obydwie strony, problemem będzie jednak znalezienie trzeciego zainteresowanego, który będzie w stanie „łyknąć” umowę Johna.

Brooklyn Nets szukają wzmocnień na pozycjach 3-5. Nets mają w czym wybierać jeśli chodzi o obwód, ale brakuje im wysokich graczy. Jako potencjalne wzmocnienie wymieniany jest JaMychal Green, a także Shabazz Muhammad, który jest wystarczająco silny, by w małych piątkach grać jako power forward. Na Brooklyn powinni zadzwonić Bucks, bo Nets to jedna z nielicznych drużyn, która oprócz podkoszowych potrzeb, ma także pieniądze na Johna Hensona…

Speights i Hawks zrywają negocjacje. Według Adriana Wojnarowskiego, Marreese Speights negocjował przez ostatni tydzień z klubem z Atlanty, ale ostatecznie strony nie doszły do porozumienia. Center z rzutem z dystansu jest więc znów do wzięcia i bardzo możliwe, że zawalczy o niego poprzednia drużyna. Clippers planowali dogadać się z Lukiem Mbah a Moute, ale tamten wybrał Rockets.

Lakers szukają point guarda. Rajon Rondo wybrał Rockets, Marcelo Huertas powrót do Europy (będzie grał dla Unicaja Malaga), a Lakers dalej szukają pomocy dla Lonzo Balla. W grę wciąż wchodzi pozyskanie weterana do roli mentora dla Lonzo – w tym kontekście mówi się o Rodneyu Stuckeyu i Ianie Clarku – ale możliwe, że obecnie priorytetem stanie się przedłużenie umowy z Tylerem Ennisem. 22-latek został pozyskany z Houston przed trade deadline i dawał Jeziorowcom prawie 8 punktów w każdym meczu.

Jason Terry wciąż ma amatorów. 39-latek nie planuje kończyć kariery i podobno w chwili, gdy czytacie te słowa, jedna z drużyn z Konferencji Zachodniej rozważa złożenie mu oficjalnej oferty pracy.

Nikola Mirotić chce wrócić do Bulls. A Bulls chcą z powrotem Nikolę Miroticia. Niewiele dzieje się oficjalnie w kwestii tego powrotu, ale podobno to tylko kwestia czasu, zanim na stole pojawi się gotowa do podpisania umowa.

Kopiuj link do schowka