Offseason 2017 – dzień #16

16/07/2017
Sergio Rodriguez fot. Stephen M. Falk / philly.com

Wszystkie plotki i transfery z szesnastego dnia offseason 2017 w jednym miejscu i na bieżąco uaktualniane.

Sergio Rodriguez wraca do Europy. Jak donosi niezawodny w kwestiach europejskich David Pick, nowym zespołem Rodrigueza będzie CSKA Moskwa. Hiszpański guard zakończył ubiegły sezon w barwach Sixers stając się niezastrzeżonym wolnym agentem. Wygląda na to, że przez cały ten czas trwania wolnej agentury nie otrzymał satysfakcjonującej oferty od klubu z NBA. Możliwe, że nie otrzymał takiej oferty wcale i powrót za ocean nie jest jego dobrowolna decyzja. Rodriguez rozegrał w NBA pięć sezonów, z czego cztery w latach 2006-2010.

Celtics podpisują młodzież. Wybrany w drugiej rundzie draftu 2016 Abdel Nader podpisał z klubem z Bostonu czteroletni kontrakt. Według Shamsa Charania z The Vertical, umowa ta ma opiewać na 6 milionów dolarów. Jest to więc kwota zbliżona do minimum. Według Adama Himmelsbacha z The Boston Globe, w Bostonie planują także podpisanie tegorocznego wyboru z drugiej rundy, Samiego Ojeleye. Ta umowa także miałaby trwać cztery lata i najprawdopodobniej kwota jaką otrzymałby Ojeleye również byłaby bardzo zbliżona do tej, którą otrzymał Nader.

Pistons pozbywają się Michaela Gbinije. W Detroit nie poszli śladem kolegów z Massachusetts i postanowili zrzec się praw do gracza z draftu 2016. W związku z dość znacznym wzmocnieniem i pogłębieniem backcourtu, usługi Gbinije nie przydadzą się Tłokom. W ubiegłym sezonie zagrał on tylko w 9 spotkaniach, dostając znikome minuty. Detroit Pistons zaoszczędzą w ten sposób 1,3 miliona dolarów w cap space, które przysługiwały zawodnikowi.

Clippers żegnają Kyle’a Wiltjera. Podobnie jak Pistons postąpili z Michaelem Gbinije, Clippers czynią z Wiltjerem, który przyszedł do nich jako jeden z tysiąca elementów wymiany za Chrisa Paula. Został on pominięty w drafcie 2016, ale dostał się do ligi tylnymi drzwiami. Niestety, zawodnik szybko żegna się z ligą, chociaż być może nie na stałe. Wiltjer zagrał w barwach Rockets tylko 14 razy, wchodząc na parkiet tylko na kilka minut. Większość czasu spędził w Rio Grande Valley Vipers w G-League.

Blazers zainteresowani dealem z udziałem Melo. Jak wiadomo Knicks i Rockets od dłuższego czasu szukały dodatkowych ekip do wymiany, jednak rozmowy rzekomo ucichły. Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Blazers są zainteresowani wymianą, ale tylko jeśli Melo miałby trafić do nich. Wychodzą z założenia, że z Melo mogliby stać się drugą drużyną zachodu i nie chcą pomagać rywalowi z konferencji. W Portland nie pamiętają chyba tylko, że Melo przysługuje prawo veto. Więc może trochę ich poniosło, ale zawsze warto próbować, a nuż się zgodzi. #melodrama

Wizards chcą zostawić Marcina Gortata. Z różnych wywiadów udzielonych na koniec sezonu, mogło wynikać, że nasz rodak nie był do końca zadowolony ze swojej roli w Waszyngtonie. Wydawało się, że jego przyszłość w drużynie może stać pod znakiem zapytania. Zgodnie z tym, co mówi J. Michael z CSN Mid-Atlantic, Wizards zamierzają zostawić w rotacji polskiego podkoszowego. Po spotkaniu Gortata z Erniem Grunfeldem i Scottem Brooksem jest on podobno nastawiony zdecydowanie bardziej optymistycznie. Trudno brać jakiekolwiek zapowiedzi za pewnik, ale z pewnością  jest to wiadomość, dzięki której polscy fani Wizards i sam Marcin mogą czuć się nieco spokojniej.

Kopiuj link do schowka