Nowy trener Raptors zachwycony spotkaniem z Kawhi Leonardem

28/07/2018
Kawhi Raptors

Dobre pierwsze wrażenie to podstawa – dlatego kibice Raptors powinni być zadowoleni z relacji Nicka Nurse’a ze spotkania z Kawhi Leonardem.

Przyjściu Kawhi Leonarda do Raptors towarzyszy wiele znaków zapytania. Czy będzie zdrowy? Czy za rok i tak nie odejdzie do Lakers? Czy w ogóle będzie chciał grać w Toronto? Pozyskanie Leonarda było ruchem wysokiego ryzyka, jednak jest wiele scenariuszy, w których się ono opłaci.

Dużo zależy od nastawienia samego Kawhi Leonarda. Problem polega na tym, że od dawna nie uświadczyliśmy żadnej jego wypowiedzi i wybadanie tego, co chodzi po jego głowie pośród tych wspaniałych, oldschoolowych cornrowsów, jest praktycznie niemożliwe. To, że my nie mamy okazji ku temu, żeby dowiedzieć się co myśli Kawhi, nie oznacza jednak, że nikt nie ma takiej możliwości. Nowy zawodnik Raptors spotkał się właśnie pierwszy raz z nowym szkoleniowcem kanadyjskiej drużyny, Nickiem Nurse. Trener był tym spotkaniem zachwycony:

“Usiadłem i powiedziałem: Masz jakieś pytania? Wtedy on zaczął rzucać pytaniami. Zrodziła się z tego naprawdę świetna konwersacja. Nie spodziewałem się czegoś takiego. Bardzo bystry, bardzo inteligentny i bardzo ujmujący. To była bardzo przyjemna rozmowa… Mogłaby trwać wieczność. Zarząd pukał już w drzwi, ale bardzo chciałem jeszcze choćby kilku minut. Naprawdę zaangażowaliśmy się w tę rozmowę. Dobrze było wysłuchać jego punktu widzenia.”

Wygląda więc na to, że Kawhi potrafi się też rozgadać i wypowiedzieć do kogoś więcej niż kilka słów w życiu. Według relacji Nurse’a, Leonard był bardzo podekscytowany zwłaszcza wtedy, kiedy przyszło do omawiania aspektów czysto sportowych i taktycznych:

“Zapytał mnie: Jak zamierzasz mnie używać na parkiecie? Gdzie mam dostawać piłkę? Jak to widzisz? odpowiedziałem mu: Słuchaj, Według mnie możesz robić praktycznie wszystko. Możesz grać tyłem do kosza, możesz ścinać pod obręcz, możesz kozłować. Możesz używać zasłon, oraz stawiać zasłony i rolować do kosza. Możesz wychodzić po zasłonach na wolne pozycje. Czy coś zgubiłem? Powiedział, że nic nie zgubiłem, że o to właśnie chodzi. Prawdopodobnie będzie robił wszystkie te rzeczy.”

Całe to entuzjastyczne sprawozdanie Nicka Nurse’a każe myśleć o sytuacji Raptors optymistycznie. Oczywiście nie wiemy, jak rzeczywiście wyglądało spotkanie za zamkniętymi drzwiami i czy szkoleniowiec trochę nie przekoloryzował. Z drugiej strony jednak, trener bez żadnego doświadczenia, który dopiero zaczyna swoją przygodę na stanowisku head coacha nie powinien chyba zaczynać od blefowania. Miejmy nadzieję, że Leonard rzeczywiście jest pozytywnie nastawiony do gry w Toronto – niech cała ta szopka się skończy i wróci stary, dobry Kawhi. Cichy i robiący świetną robotę na parkiecie.

Kopiuj link do schowka