Nikola Mirotic jednak ląduje w Pelicans!

01/02/2018
Nikola Mirotic fot. Kamil Krzaczynski-USA TODAY Sports

Po długich negocjacjach i zawirowaniach z tym związanymi, w końcu stało się – New Orleans Pelicans finalizują wymianę po Nikolę Mirotica.

Wcześniej w tygodniu pojawiła się informacja, że Mirotic zawetował swoją wymianę do Pelicans – ma do tego prawo, dopóki opcja w jego kontrakcie nie zostanie podjęta. Teraz jednak zewsząd pojawiają się głosy odnośnie tego, że wymiana jest już dopięta i praktycznie klepnięta.

Sponsor serwisu

Zgodnie z większością doniesień, Chicago Bulls otrzymają pierwszorundowy pick w drafcie 2018 – według Davida Aldridge’a z NBA TV będzie on chroniony od pierwszego do piątego wyboru. Na dodatek przejmą kontrakty Omera Asika, Tonego Allena i Jameera Nelsona.  KC Johnson z Chicago Tribune twierdzi, że Bulls prawdopodobnie zwolnią tych graczy.

Do Nowego Orleanu razem z Miroticiem mają powędrować dwa picki. Drugorundowy wybór w drafcie 2018i prawo do zamiany picków drugorundowych w 2021 roku.

Bulls planują przy okazji zwolnić Quincy Pondextera. Co ciekawe, Pondexter przyszedł do Bulls właśnie z New Orleans Pelicans – w pakiecie z odesłanym dziś z powrotem do Luizjany drugorundowym wyborem.

Jeszcze dziś, po wykupieniu kontraktu Grega Monroe z Suns, mówiło się że Pelicans sięgną po niego jako po wolnego agenta. Nie wykluczone, że wykonają jeszcze taki ruch, łatając dziurę po kontuzjowanym DeMarcusie Cousinsie.

 

Kopiuj link do schowka