Nie rzut, a obrona priorytetem Bena Simmonsa

09/10/2018
fot. AP Photo

Ben Simmons wbrew powszechnej presji nie zamierza skupiać się na swoim rzucie, przynajmniej w najbliższym czasie. Na razie jego celem jest lepsza defensywa.

Simmons ma za sobą fenomenalny sezon debiutancki, za który zgarnął zresztą nagrodę. O ile jednak wszyscy zdają sobie sprawę z jego talentu i przewag które kreuje na boisku, nieustannie pojawia się jeden temat w kontekście tego zawodnika – rzut.

Sponsor serwisu

Ben nie stanowi bowiem najmniejszego zagrożenia rzutem podczas spotkań. W całym sezonie regularnym oddał zaledwie 11 prób zza łuku, wszystkie pudłując. O ile świetnie sprawdza się jako rozgrywający, o tyle brak rzutu jest sporym mankamentem, specjalnie w obecnej lidze. Sixers odczuli to podczas starcia z Boston Celtics w playoffs.

Rozgrywający Szóstek jednak nie zamierza na razie skupiać się na poprawie swojego rzutu:

“Rzucanie trójek nie jest moim głównym zmartwieniem. Nie jestem jeszcze na takim poziomie na jakim chciałbym być w grze podkoszowej. Wciąż się rozwijam w tych sprawach. Kiedy stanę się w tym naprawdę dobry, dopiero wtedy prawdopodobnie rozszerzę swoją grę.”

Ambicją Simmonsa jest obrona. W tym elemencie gry planuje się naprawdę wyróżniać:

“Indywidualnie, moim celem jest po prostu bycie lepszym niż w zeszłym sezonie, szczególnie w obronie. Chcę być w pierwszej piątce obrońców ligi. To jeden z moich celów. Głównym priorytetem jednak jest wygranie mistrzostwa.”

W zeszłym sezonie Sixers mieli dwóch przedstawicieli w All-Defensive Teams. Byli to Joel Embiid i Robert Covington. Mając tak dobrych obrońców obok siebie, Ben naprawdę będzie musiał się wyróżniać, aby mieć szansę dostania się do tego elitarnego grona.

Warunki ma znakomite i już w ubiegłym sezonie pokazywał, że potrafi bronić:

Próbki tego jakim obrońcą planuje się stać Simmons na własnej skórze doświadczył już Luka Doncic:

Kopiuj link do schowka