New York Knicks skupiają wszystkie siły na Irvingu

14/09/2018
fot. Brad Penner/USA TODAY Sports

New York Knicks nie zamierzają opierać się jedynie na drafcie. Nowojorczycy planują ściągnąć jakąś gwiazdę i według wszelkich informacji, ich głównym celem jest Kyrie Irving.

Irving i jego przyszłość to jeden z najczęściej poruszanych tematów w kwestii Celtics. Czy rozgrywający przedłuży kontrakt i czy przede wszystkim jest sens płacić mu wielkie pieniądze w obliczu obecnej kadry Bostonu? No i czy sam Kyrie będzie chciał zostać w Bean Town? Te pytania będą się pojawiać jeszcze niejeden raz w nadchodzącym sezonie.

Sponsor serwisu

Tymczasem niezależnie od plotek i spekulacji jednej rzeczy możemy być pewni absolutnie: New York Knicks zrobią wszystko, żeby pozyskać nie tyle jakąś gwiazdę do swego zespołu, co właśnie konkretnie Irvinga. Potwierdził to Sherrod Blakely z NBC Sports:

“Rozmawiałem z ludźmi wewnątrz Knicks. Powiedzieli mi to wprost, że jeśli mieliby wybrać kilku zawodników, których spróbują pozyskać w przyszłe lato, Kyrie będzie ich pierwszą, drugą, trzecią i czwartą opcją.”

Skoro cały klub jest tak mocno skupiony wyłącznie na rozgrywającym, coś musi być na rzeczy w dotychczasowych plotkach o jego chęci gry dla Knicks. Irving wychowywał się w New Jersey, zatem byłby to niejako powrót do domu. Ponadto, Knicks będą mieli dużo pieniędzy w przyszłym offseason, więc warto spróbować.

Problem leży w tym, że jeśli nie pojawi się w Knicks druga gwiazda (jak np. Butler), to wątpliwe wydaje się poświęcenie walki o mistrzostwo w najlepszych latach kariery dla ryzykownego projektu w Nowym Jorku.

Tak czy inaczej Kyrie zawsze sobie dobrze radził w Madison Square Garden, czy to jako zawodnik Cavs:

Czy już w barwach Celtics:

Kopiuj link do schowka