New York Knicks na sprzedaż?

18/12/2018
fot. Maddie Meyer/Getty Images

New York Knicks na sprzedaż? Takim pogłoskom nie zaprzecza wcale właściciel klubu James Dolan. Cena jednak niska nie będzie na pewno.

James Dolan to szef Madison Square Garden i właściciel New York Knicks, a także New York Rangers, grających w NHL. Ostatnio wystawił on na sprzedaż New York Liberty, klub WNBA. Przy tej okazji zapytano go o plany związane ze sprzedażą Knicks. Dolan stwierdził, że nie pojawił się nikt z uczciwą ofertą.

Sponsor serwisu

“Cały czas słyszę oferty. Ludzie co rusz próbują sondować temat, ale nigdy nie pojawiło się nic poważniejszego. Tak, słyszałem coś o pięciu miliardach, ale te kwoty są jak na giełdzie – mają znaczenie jedynie wtedy, kiedy kupujesz lub sprzedajesz.”

5 miliardów? Kwota absolutnie astronomiczna, lecz jeśli faktycznie miałoby dojść do sprzedaży Knicks, o takich sumach by się mówiło. Według Forbesa bowiem Knicks pomimo osiągania fatalnych wyników od lat, są obecnie najbardziej wartościową drużyną NBA. Ich rynkowa wycena określona w lutym 2018 roku wynosi 3,6 miliarda dolarów. W przypadku transakcji potencjalny nabywca z pewnością musiałby zapłacić więcej. Pamiętamy przecież, jak wyceniani na około 575 milionów Clippers zostali wykupieni za 2 miliardy.

Niestety dla fanów Knicks prawdopodobnie do tego nie dojdzie. Dolan zapewnia, że kocha zarówno Knicks jak i Rangers i nie chce ich sprzedawać. Jednocześnie, jako szef Madison Square Garden odpowiada przed pozostałymi udziałowcami i w przypadku dobrej oferty nie może się kierować jedynie własnymi odczuciami:

“Będąc w mojej pozycji, nigdy nie mogę obiecać, że nie sprzedam tych klubów. Wtedy pokazałbym udziałowcom, że przedkładam własne uczucia ponad ich pieniądze, a oni nigdy więcej by we mnie nie zainwestowali.”

Dolan uważany jest za jednego z najgorszych właścicieli w NBA, a jego panowanie w Knicks to nieodłączna niemalże passa porażek. Odkąd bowiem objął klub w 1999 roku, skończyły się sukcesy Nowojorczyków, którzy od sezonu 2000-01 zaledwie pięć razy awansowali do fazy playoff. Ten sezon także zakończy się na jednym z końcowych miejsc w całej lidze.

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights

Kopiuj link do schowka