New Orleans Pelicans pozyskują nowego rozgrywającego

18/09/2018
Jarrett Jack Pelicans

Zgodnie z doniesieniami Shamsa Charanii, Jarrett Jack podpisze nową umowę z New Orleans Pelicans.

Mało kto spodziewał się przed ubiegłym sezonem, że duet rozgrywających Rajon Rrondo&Jrue Holiday może zadziałać. Rzeczywistość jednak pokazała – zwłaszcza ta playoffowa – że jest to układ całkiem sprawny po obu stronach parkietu. Kiedy do Los Angeles Lakers odszedł Rajon Rondo, okazało się, że Holiday został de facto jedynym rozgrywającym. Potrzebne były więc wzmocnienia.

Sponsor serwisu

Już wcześniej tego lata Pelicans ściągnęli do Nowego Orleanu Elfrida Paytona – teraz dokładają do tego Jarretta Jacka. Doświadczony rozgrywający podpisze z Pelicans roczny kontrakt, który nie jest gwarantowany. Oznacza to, że wraz z upływem obozu przygotowawczego klub może zrezygnować z jego usług i zachować wolne miejsce w składzie. Jest to z perspektywy drużyny o tyle istotne, że dyspozycja fizyczna prawie 35-letniego Jacka jest na ten moment zagadką.

Ubiegły sezon nie był zły w jego wykonaniu – rozegrał 62 mecze w barwach Knicks i (trochę z przymusu) większość z nich spędził w wyjściowym składzie. Dwa wcześniejsze sezony to jednak łącznie zaledwie 34 mecze w jego wykonaniu. Jeden z nich spędził właśnie w Pelicans, jednak zdołał wyjść na parkiet zaledwie dwa razy. Swój najlepszy sezon w karierze (2011/12) także spędził w Nowym Orleanie – wtedy byli to jednak jeszcze Hornets. Na przestrzeni 13 lat swojej kariery Jarrett Jack zagrał w ośmiu różnych klubach (jeśli liczyć NOH i NOP jako jedno) i notował średnie na poziomie 10,8 punktu, 4,6 asysty i 2,9 zbiórki.

Kopiuj link do schowka