NBA ogłasza piątki All-NBA

19/05/2017
Kawhi Leonard James Harden NBA Rockets Spurs fot. D. Clarke Evans/NBAE/Getty Images)

NBA każe nam czekać na ogłoszenie nagród indywidualnych aż do zakończenia sezonu, ale już teraz uchyla rąbka tajemnicy, ujawniając tegoroczne All-NBA Teams.

Jeśli uznać głosowanie na najlepsze piątki sezonu, jako zapowiedź głosowania na MVP, to najwyżej oceniony został James Harden – tylko on znalazł się we wszystkich 100 zgłoszonych pierwszych piątkach. 99 pierwszopiątkowych głosów zebrali Russell Westbrook i LeBron James, a 96 – Kawhi Leonard. Tę zupełnie niezaskakującą podstawę 1st Team uzupełnił Anthony Davis (45 wyborów do pierwszej piątki).

Warto dodać, że LeBron wyrównuje tym samym rekord NBA w ilości powołań do All-NBA 1st Team – ma ich już na koncie 11, tyle co Kobe Bryant i Karl Malone.

Na drugim biegunie all-NBA’owego doświadczenia znajdują się wybrani do 2nd Team, Isaiah Thomas, Giannis Antetokounmpo i Rudy Gobert (Francuz przegrał 1st Team z Anthonym Davisem ledwie o 4 punkty). Dla nich to debiut w tym prestiżowym gronie, a drugi skład uzupełniają Stephen Curry i Kevin Durant.

Trzecim graczem Warriors w All-NBA jest Draymond Green, członek trzeciego składu razem z Johnem Wallem, DeMarem DeRozanem, DeAndre Jordanem i Jimmym Butlerem.

Wszystko, czarno na białym, wygląda tak:

Dwie główne refleksje towarzyszące przeglądaniu tych składów:

Kopiuj link do schowka