NBA All-Star Draft będzie transmitowany na żywo

08/11/2018
Mecz Gwiazd Curry LeBron fot. Andrew Bernstein

NBA wyszła kibicom naprzeciw i spełniła ich prośby. Dzięki temu w 2019 roku draft do Meczu Gwiazd NBA będzie transmitowany na żywo.

W zeszłym roku NBA postanowiła zmienić format Meczu Gwiazd, aby uatrakcyjnić nieco widowisko, które sukcesywnie traciło zainteresowanie. Dzięki temu zamiast meczu Wschód kontra Zachód, zobaczyliśmy zespoły złożone z zawodników obu konferencji. Warunkiem podziału był wybór przez kapitanów, czyli zawodników, którzy otrzymali największą liczbę głosów konferencji wschodniej oraz zachodniej.

Sponsor serwisu

W ten sposób LeBron James i Stephen Curry dokonali pomiędzy sobą draftu pozostałych graczy, tworząc Team Steph i Team LeBron. Jednakże, draft odbywał się za zamkniętymi drzwiami, co nie spodobało się wielu fanom. Sami kapitanowie także byli zgodni, że proces wyboru powinien być pokazany szerokiej publiczności:

Teraz liga i związek zawodników zgodziły się na takie rozwiązanie już od tego sezonu. Nieznana wciąż jest konkretna data, lecz według Marca Steina z New York Times, najprawdopodobniej będzie to 30 lub 31 stycznia. Sam Weekend Gwiazd odbędzie w dniach 15-17 luty, w Charlotte.

W zeszłym roku związek zawodników miał pewne obiekcje względem puszczania draftu w telewizji. Według słów Steina, związek “nie chciał narazić nikogo na upokorzenie poprzez bycie ostatnim wyborem, czy w jakikolwiek inny sposób.”

Teraz najwyraźniej członkowie związku zrozumieli to, o czym wspomniał również LeBron James:

“Co w tym złego? To Weekend Gwiazd. Masz 24 czołowych koszykarzy na świecie. Nie ma znaczenia, czy zostaniesz wybrany pierwszy, czy ostatni. I tak jesteś jednym z 24 najlepszych zawodników świata w tym momencie. Nie sądzę, żeby to było coś złego.”

Podstawowe pytanie brzmi, kto w obliczu braku LeBrona, będzie kapitanem z ramienia Wschodu? Kawhi Leonard na pewno zasługuje na takie miano, lecz czy jego obecność podczas draftu byłaby interesująca dla fanów? Czy nie woleliby np. Joela Embiida dokonującego i komentującego kolejne wybory? I kto zostanie kapitanem na Zachodzie?

W zeszłym roku nowa formuła na pewno wprowadziła dużo ożywienia do rywalizacji:

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights

Kopiuj link do schowka