Najlepszy obrońca – kto nim właściwie jest?

24/05/2012
Dwight Howard

Dwight Howard /fot. Flickr

Tyson Chandler przed paroma tygodniami został nagrodzony wyróżnieniem dla najlepszego obrońcy roku. Dzisiaj ogłoszono jednak dwie piątki najbardziej efektywnych zawodników w defensywie. Wynika z nich, że Chandler… nie jest nawet w pierwszej piątce.

Center New York Knicks w wyścigu po te wyróżnienie wyprzedził Dwighta Howarda z Orlando Magic. Howard w czasie sezonu narobił wokół swojej osoby niepotrzebnego zamieszania, stracił dużo w oczach koszykarskich ekspertów i po raz pierwszy od 2008 roku musiał oddać nagrodę Defensive Player of the Year w obce ręce. Paradoksalnie jednak został uwzględniony w piątce obrońców jako najlepszy środkowy właśnie Howard, a nie jak każdy przypuszczał, Chandler.

Po raz pierwszy w historii NBA (od kiedy to wyróżnienie jest przyznawane) zdarzyło się, że najlepszy obrońca sezonu nie został wybrany do All-Defensive Team. Czy głosujący czasem nie zaprzeczyli samym sobie? Dlaczego trzy tygodnie stwierdzili wyższość Chandlera nad Howardem, aby potem swoje podejście zweryfikować i uznać gwiazdę Orlando Magic lepszym defensorem? Nie mieli przecież ku temu żadnych podstaw – Dwight Howard z powodu kontuzji barku nie wystąpił od momentu przyznania nagrody Defensive Player of the Year w żadnym spotkaniu.

Całe to zamieszanie szerokim łukiem obszedł LeBron James. Gwiazda Miami Heat otrzymała najwięcej głosów przy wyborze pierwszej piątki obrońców. Zobaczcie 1st All-Defensive Team i 2st All-Defensive Team:

 

2011-12 NBA All-Defensive First Team
PositionPlayer (Team)1st2ndPoints
ForwardLeBron James (Heat)24553
ForwardSerge Ibaka (Thunder)20747
CenterDwight Howard (Magic)16941
GuardChris Paul (Clippers)13935
GuardTony Allen (Grizzlies)13733
2011-12 NBA All-Defensive Second Team
PositionPlayer (Team)1st2ndPoints
ForwardKevin Garnett (Celtics)81026
ForwardLuol Deng (Bulls)6820
CenterTyson Chandler (Knicks)131036
GuardRajon Rondo (Celtics)91129
GuardKobe Bryant (Lakers)7317

 

 

Kopiuj link do schowka