na „Rondo” pod prąd

04/07/2016
rondo rose

Stało się, Chicago Bulls udało się pozyskać wolnego agenta i nie jest to nawet gracz anonimowy, ba grę w Chicago wybrał mistrz NBA, 4-krotny All Star, 3-krotny najlepszy podający ligi, 2-krotnie wybrany do All-Defensive first i mimo, że wszystkie te wyróżnienia zdobywał kilka lat temu, to dalej jest to gracz z możliwościami.

Podpis Rajona średnio ma się do powtarzanego ostatnio w Chicago hasła „More young and athletic”, jednak wizja wystawienia na parkiet duetu Rondo/Butler jest zdecydowanie bardziej optymistyczna od opcji Calderon/Butler.

Rondo i sposób zawarcia z nim kontraktu to być możenajlepsza rzecz jaką zrobił w ostatnich miesiącach Gar Forman. Kontrakt zawarty jest na 2 lata, wart 28mln.$ ( nie ma jeszcze konkretnych informacji co do szczegółów ) i po roku odstąpić może od niego zarówno gracz jak i drużyna. Bulls wypracowali w ten sposób pewien margines błędu gdyby okazało się, że Rajon dozna kontuzji, nie zgra się z teamem bądź doprowadzi przed końcem sezonu Freda Hoiberga do zawału.

Trzeba też pamiętać że za rok na rynek FA trafią m.in. Lowry, Curry i Westbrook. Krótkoterminowa umowa z Rondo to również otwarta furtka na pozyskanie topowego FA latem 2017, kiedy to Bulls będą mieli ponad 60mln$ do wydania.

K.C. Johnson w swoim artykule na www.chicagotribune.com napisał, że po wyjściu z trwającego ponad godzinę spotkania Rajon Rondo wprost powiedział, że czuję się pewnie w wizji Freda Hoiberga, sam trener powiedział wypowiadając się o Rajonie, że gracz z takimi umiejętnościami kreowania gry jest mu bardzo potrzebny.

13439151_1013619652087547_2682095057132980158_n

Mając na uwadze, że na rynku dostępni gracze na pozycję PG to m.in Jennings, Lawson, Session, Felton, Chalmers, Foye, podpisanie kontraktu z Rondo to ze sportowego punktu widzenia najlepszy wybór

Całe szczęście, że nie ma już w Chicago Kirka Hinricha

Chicago – Where Amazing Happens!

 

 

Kopiuj link do schowka