Montrezl Harrell zasili zespół z Los Angeles

22/07/2018
Montrezl Harrell Clippers

Zgodnie z tym, co podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Montrezl Harrell podpisze nową umowę z Los Angeles Clippers.

Montrezl Harrell przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu trafił do Los Angeles Clippers w ramach wymiany za Chrisa Paula. W zespole z Kalifornii prezentował się naprawdę nieźle – z resztą w ciągu trzech lat w NBA z sezonu na sezon Harrell wyglądał coraz bardziej obiecująco. Po rozgrywkach 2017/18 stał się zastrzeżonym wolnym agentem. Niestety jednak żadnej oferty, którą Clippers musieliby wyrównać nie otrzymał.

Po tak długim oczekiwaniu ofertę złożyli mu właśnie Clippers i Montrezl Harrell chyba bez specjalnego zawahania przyjął postawione mu warunki. Jego nowa umowa z Clippers obejmuje dwa lata i zapewnia mu zarobek rzędu 12 milionów. Jest to jakieś 6 milionów za sezon – z pewnością liczył na trochę więcej, kiedy wchodził na rynek. Jak to jednak mawiają – na bezrybiu i rak ryba. Była to ostatnia deska ratunku, a zarazem kontrakt wyższy niż minimum.

Montrezl Harrell na przestrzeni trzech lat w NBA notował średnio 8,7 punktu, 3,4 zbiórki, 1 asystę i 0,6 bloku na mecz. Wszystkie te statystyki z roku na rok były poprawiane – nawet wtedy, kiedy minuty gry wcale nie szły w górę. Per36 Harrell notował w ubiegłym sezonie ponad 23 punkty, 8,5 zbiórki, 2 asysty i 1,4 bloku. Jako zawodnik na pozycjach 4-5 trudno będzie mu o miejsce w pierwszym składzie przed Gortatem lub Harrisem, ale po odejściu DeAndre Jordana z pewnością powinien liczyć na większe minuty i rolę na parkiecie.

Kopiuj link do schowka