Monta Ellis próbuje wrócić do NBA

11/09/2018
fot. Darron Cummings/AP Photo

Minnesota Timberwolves wciąż rozglądają się za kolejnymi weteranami. Tym razem na ich celowniku pojawił się Joakim Noah Monta Ellis.

Timberwolves dodali wczoraj do składu Luola Denga, lecz całkiem możliwe, że to nie koniec potencjalnych wzmocnień w Minneapolis. Jak doniósł Jon Krawczynski z The Atlethic, Ellis pojawił się na treningach zorganizowanych przez Leśne Wilki i zamierza spróbować swoich sił w powrocie do NBA. Obok niego na workout zaproszeni zostali Brandon Paul i Brandon Rush.

Sponsor serwisu

Spośród tej trójki największe szanse na angaż ma oczywiście Brandon Paul. Obrońca bowiem w 2014 roku zagrał w barwach Chicago Bulls podczas Ligi Letniej w Las Vegas. Jego dotychczasowa kariera w NBA nie zachwyca – jeden sezon na końcu ławki San Antonio Spurs.

Rush w zeszłym sezonie nie grał w NBA, lecz dwa lata temu był zawodnikiem właśnie Leśnych Wilków, zatem współpracował już z Thibsem i teoretycznie najlepiej chyba pasowałby jego angaż. Rush to weteran, który potrafi bronić, a na przestrzeni kariery trafia 40% zza łuku. Największym problemem jednak pozostaje jego niepewne zdrowie.

Najbardziej znanym nazwiskiem jednak jest właśnie Monta Ellis. Filigranowy obrońca również pauzował cały ubiegły sezon i rzekomo mocno pracuje nad swoim powrotem do najlepszej ligi świata. Niestety nigdy nie był znakomitym strzelcem, a jego styl gry niekoniecznie pasuje do dzisiejszej NBA. Dodatkowo z wiekiem stracił na szybkości, którą maskował swoje braki.

Krawczynski twierdzi, że zaskoczeniem byłoby zaoferowanie któremuś z zawodników kontraktu, gdyż wtedy Timberwolves musieliby zapłacić podatek od luksusu. A przecież jeśli ktoś jest warty dodatkowych pieniędzy to tylko Joakim Noah.

Kopiuj link do schowka