Moe Harkless kontuzjowany, Blazers osłabieni

28/03/2018
Mo Harkless

Podczas wczorajszej konferencji prasowej sztab szkoleniowy Portland Trail Blazers oznajmił, że ich podstawowy skrzydłowy, Maurice Harkless, przejdzie artroskopię lewego kolana w celu usunięcia z niego ciała obcego. Data jego powrotu do gry zostanie ustalona po zabiegu.

Statystyki Herklessa w tym sezonie może nie zwalają z nóg, gdyż notuje średnio 6.5 ppg i 2.7 rpg spędzając na parkiecie 21.4 minut. Natomiast w 4 z ostatnich 6 meczy zdobył minimum 16 oczek, a jego absencja nastąpiła bezpośrednio po meczu z Ohlahoma City Thunder, w którym to zaliczył 16 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 4 bloki. Bez wątpienia był to jeden z lepszych występów w jego dotychczasowej karierze.

Na przestrzeni obecnego sezonu forma Harklessa znacząco poszybowała w górę. Widać to wyraźnie na parkiecie, a jeszcze wyraźniej w statystykach. Przed Meczem Gwiazd notował średnio zaledwie 5,6 punktu na skuteczności 46% z gry. Po Meczu Gwiazd jest to już 10,3 punktu na skuteczności prawie 55%. Plus minus? -4,3 przed All Star i aż +15,7 po All Star. Zwyżka formy Harklessa była jednym z istotnych elementów składowych sukcesu Blazers i awansu na trzecie miejsce w konferencji.

Sponsor serwisu

Trail Blazers od czwartych Thunder dzieli ich różnica 2.5 meczy, dlatego nieobecność niskiego skrzydłowego będzie dla nich sporym ciosem. Tym bardziej, że podczas najbliższego spotkania z Memphis Grizzlies nie zagra również Damian Lillard, który po wczorajszym fenomenalnym występie pośpiesznie wsiadł w prywatny odrzutowiec i wrócił do Portland, gdzie zaczęła się akcja porodowa jego partnerki.

Kopiuj link do schowka