Mirza Teletovic zwolniony, Jennings na jego miejsce

11/03/2018
fot. Getty Images

Milwaukee Bucks ogłosiło, iż z powodów zdrowotnych Mirza Teletovic został zwolniony ze składu. Bośniacki skrzydłowy zmaga się z zakrzepami krwi w płucach i to one są powodem, dla którego nie zobaczymy go już w barwach Kozłów.

Teletovic pozostaje poza grą od początku listopada, a w tych rozgrywkach rozegrał zaledwie 10 spotkań. Początkowo wykluczyła go kontuzja kolana, lecz w trakcie rehabilitacji okazało się, że powróciły kłopoty z zakrzepami. Teletovic bowiem cierpi na podobny problem, który zakończył sportową karierę Chrisa Bosha.

Sponsor serwisu

Jak mówi Jon Horst, GM drużyny z Wisconsin:

“Zdrowie naszych zawodników jest dla nas priorytetem. Zespół wraz z Mirzą pracował wspólnie z klubowymi lekarzami, a także innymi specjalistami od grudnia, aby jak najlepiej ocenić stan zdrowia zawodnika. W rezultacie całego procesu jaki przeszliśmy, postanowiliśmy razem, że czas ruszyć dalej.”

“Doceniamy zasługi Mirzy dla organizacji Bucks i naszej wspólnoty. Życzymy mu dużo zdrowia.”

Czy to koniec kariery tego świetnego strzelca? Jakiś czas temu pojawiły się informacje, iż Bośniak podzieli los Chrisa Bosha i w związku z problemami zdrowotnymi żaden lekarz nie da mu zgody do gry. Jednakże wtedy Teletovic szybko zdementował na Twitterze te pogłoski. Teraz wygląda na to, że taki scenariusz jest wysoce prawdopodobny. Niestety.

 

W miejsce Mirzy Bucks podpisali na 10-dniowy kontrakt swojego byłego zawodnika, Brandona Jenningsa. Rozgrywający grał ostatnio w G-League w drużynie będącej filią Bucks, Wisconsin Herd. Na przestrzeni pięciu spotkań notował 20 pkt i 8 ast. Ostatnim razem Brandon grał w NBA w ubiegłym sezonie, kiedy to był rezerwowym Wizards.

Z Bucks jednak zna się bardzo dobrze, gdyż to właśnie Milwaukee wybrało go z numerem 10 w drafcie 2009. Również w barwach Kozłów rozegrał swoje najlepsze spotkanie zdobywając 55 punktów. Czy powrót do Bucks sprawi, że zobaczymy jeszcze takie popisy w jego wykonaniu?

Kopiuj link do schowka