Milwaukee Bucks podpisali kolejnego zawodnika

14/08/2018
Shabazz Muhammad Bucks

Według Shamsa Charanii z Yahoo, Milwaukee Bucks podpiszą nowy kontrakt z Shabazzem Muhammadem, tym samym pozostawiając go w składzie.

Umowa nie jest jeszcze oficjalnie wypracowana, dlatego nie znamy dokładnych szczegółów dotyczących długości kontraktu i jego wysokości. Wiemy natomiast, że Bucks są zdecydowani poświęcić swoje ostatnie, piętnaste miejsce w składzie dla Muhammada. Kiedy drużyna przystępuje do sezonu, musi mieć w składzie nie więcej niż piętnastu zawodników. We wcześniejszych etapach, w czasie przygotowania do sezonu, można mieć na liście aż dwudziestu graczy. Z pięciu z nich trzeba w takim przypadku zrezygnować przed startem rozgrywek.

Wybrany z 14. pickiem w drafcie 2012 Muhammad wydawał się być graczem z dużym potencjałem ofensywnym. Przez dwa pierwsze sezony opuścił jednak ponad połowę meczów i potencjał się trochę rozpłynął. Przez pięć sezonów w Minnesocie jego rola z roku na rok topniała, wraz z ilością minut na parkiecie. W marcu Wolves zdecydowali się go zwolnić, po czym niemal natychmiast podpisali go Milwaukee Bucks. W Wisconsin zagrał 11 meczów i było to dla niego spore odświeżenie. W podobnym czasie gry co w Wolves (około 10 minut) oddawał znacznie więcej rzutów i trafiał je na dobrej skuteczności. W tym krótkim okresie 25-letni Muhammad po raz pierwszy w karierze pokazał ,że może trafiać trójki na skuteczności bliskiej 40%.

Nie jest pewne to, jak dużą rolę może odgrywać Shabazz Muhammad w rotacji Bucks w przyszłym sezonie. Może się okazać, że trener Budenholzer nie będzie miał dla niego wielu minut. Przy warunkach fizycznych i umiejętnościach Muhammada, może on grać na pozycjach 2-3. W Milwaukee mają Khrisa Middletona, Malcolma Brogdona, Donte DiVincenzo, Tony’ego Snella, Erica Bledsoe, Pata Connaughtona, Sterlinga Browna, Matthew Dellavedovę i Jasona Terry’ego. Wszyscy oni mogą grać na pozycji 2, większość z nich także na 3. Na szczęście Muhammad grywał czasem w Wolves na czwórce – mam wrażenie, że w Bucks może mu się ta umiejętność przydać.

Kopiuj link do schowka