Mike Conley kończy sezon!

27/01/2018
conley

To nie jest najlepszy rok dla Memphis Grizzlies. Grają zdecydowanie poniżej oczekiwań, zwolnili trenera z powodu wewnętrznych konfliktów, a teraz spadła na nich kolejna zła wiadomość. Ich lider i najlepiej opłacany zawodnik, Mike Conley właśnie zakończył sezon.

Conley musi przejść operację, w celu „wygładzenia niewielkiego zgrubienia kości” w lewej pięcie. Z tego powodu nie zobaczymy Mike’a w tym sezonie na parkietach. To zresztą kolejny rok, w którym rozgrywający boryka się z urazami. W zeszłym sezonie rozegrał 69 spotkań, a w rozgrywkach 2015/16 było to 56 meczów.

Sponsor serwisu

O całym zajściu poinformował Chris Wallace, GM zespołu w mailu do kibiców, którzy wykupili sezonowe karnety na spotkania Miśków.

„Mike był niezwykle cierpliwy, podczas gdy próbowaliśmy różnych rozwiązań na złagodzenie bólu, lecz ostatecznie operacja okazała się najlepszym rozwiązaniem.”

Wallace jednocześnie zapewnił, że pomimo utraty jednego z liderów, Memphis pozostanie „agresywne w celu poszukiwania szans na poprawę zespołu, przez draft, rozwój zawodników czy rynek transferowy”.

Rozgrywający Grizzlies w tym sezonie rozegrał zaledwie 12 spotkań, podczas których notował 17 pkt i 4 ast. Pod jego nieobecność świetnie prezentuje się Tyreke Evans, lecz Conleya nie zastąpi. Wygląda na to, że jego pierwszy występ w tym sezonie pozostanie najlepszym.

Kopiuj link do schowka