Mike Budenholzer trenerem Bucks

17/05/2018
Mike Budenholzer Hawks

Mike Budenholzer znalazł w końcu pracę. Po wielu rozmowach z różnymi klubami, były trener Atlanta Hawks dogadał się z Milwaukee Bucks.

Budenholzer od jakiegoś czasu był faworytem do objęcia posady pierwszego trenera Milwaukee. W ostatnich dniach, włodarze Kozłów ograniczyli wyścig po stanowisko pierwszego szkoleniowca do Mike’a, oraz Ettore Messiny, asystenta w San Antonio Spurs. Ostatecznie to Budenholzer podpisał czteroletnią umowę.

Sponsor serwisu

Oficjalna decyzja pojawiła się w środowe popołudnie, po tym jak rankiem zauważono Budenholzera w Milwaukee na wspólnym śniadaniu z Giannisem Antetokounmpo i Krisem Middletonem. Mike zatem już buduje relacje ze swoimi najważniejszymi zawodnikami.

Wbrew plotkom jakie pojawiały się ostatnio, Toronto Raptors nigdy nie złożyli oficjalnej oferty byłemu trenerowi Jastrzębi.

Budenholzer to Trener Roku NBA 2015 z Atlantą Hawks, którą poprowadził wtedy do 60 zwycięstw w sezonie regularnym. Tego lata jednak rozstał się z klubem z Georgii, za porozumieniem stron. Mike najprawdopodobniej nie chciał tracić kilku sezonów w zespole, wchodzącym w stan przebudowy. Teraz dostaje drużynę z dużymi oczekiwaniami i niewielkim zapasem cierpliwości.

Bucks bowiem po raz kolejny przegrali w pierwszej rundzie playoffs, co jest wynikiem zdecydowanie poniżej ich możliwości. Teraz Giannis wreszcie będzie miał okazję pracować z prawdziwym fachowcem. Przyszły sezon dla Kozłów powinien być jedynie lepszy. O ile tylko będą naprawdę słuchać swojego trenera:

Kopiuj link do schowka