Michael Porter Jr. przeszedł kolejną operację kręgosłupa

20/07/2018
Michael Porter Nuggets

Jak podaje klub Denver Nuggets w swoim oficjalnym oświadczeniu, wybrany z 14. numerem tegorocznego draftu Porter Jr. ma za sobą kolejną operację.

Michael Porter Jr. przed rokiem przymierzany był do pierwszego numeru w drafcie 2018, jednak spadł on aż na czternaste miejsce z powodu problemów zdrowotnych. Zawodnik ma za sobą operację kręgosłupa, przez którą musiał opuścić praktycznie cały sezon w NCAA. W momencie w którym był on wybierany przez Denver Nuggets, nie był w 100% zdrowy i sprawny.

W okresie krótszym niż rok, Michael Porter jr. przeszedł właśnie druga operację odcinka lędźwiowego pleców. Jest to duży znak zapytania odnośnie przyszłych losów utalentowanego skrzydłowego. Na ten moment nie ma jeszcze żadnych, choćby przybliżonych informacji odnośnie tego, jak szybko Porter Jr. będzie mógł wrócić do gry. Nie mniej jednak niedługo po nocy draftu właściciel Denver Nuggets wypowiadał się w takim tonie, jakby możliwym było opuszczenie przez debiutanta całego sezonu 2018/19.

Michael Porter Jr. doznał urazu pleców już w drugiej minucie swojego pierwszego spotkania w NCAA w barwach Uniwersytetu Missouri. Po operacji i rehabilitacji wrócił na parkiet i rozegrał kilka meczów, w których widać było, że nie jest jeszcze w 100% sprawny. Nuggets wiedzieli, na jakie ryzyko decydują się wybierając Michaela Portera Jr. ze swoim czternastym pickiem. Powrót do sportowej formy po operacji kręgosłupa, a powrót do sprawności po dwóch operacjach kręgosłupa – wydaje się to różnica co najmniej znacząca.

Kopiuj link do schowka