Michael Porter Jr. może wrócić już na start sezonu

13/08/2018
Michael Porter Jr draft

Powraca temat zdrowia najbardziej tajemniczego debiutanta NBA. Michael Porter Jr. twierdzi, że może wrócić na start sezonu.

Typowany do jedynki w drafcie, po operacji kręgosłupa wybrany z numerem czternastym, po tym jak musiał opuścić praktycznie cały sezon NCAA. Scenariusz niezbyt optymistyczny, ale kiedy zakładał w noc draftu czapeczkę z logiem Nuggets, Michael Porter Jr. mógł myśleć już tylko o nadchodzącej przygodzie w NBA. Cóż, niestety nie jest to do końca prawda.

Porter przez cały czas miał problemy zdrowotne – we znaki dawało mu się udo, oraz kręgosłup. Jakiś czas temu Porter przeszedł swoją drugą operację na kręgosłupie i wydawało się, że powrót do formy trochę zajmie. Nawet wypowiedzi właściciela klubu zdawały się sugerować, że być może debiutant w ogóle nie wejdzie w przyszłym sezonie na parkiet.

Drugi zabieg miał miejsce w lipcu tego roku – dziś Porter Jr. zabrał głos w sprawie swojej rehabilitacji i jest to głos nad wyraz optymistyczny. Zawodnik ma szczerą nadzieję wrócić nawet na start sezonu:

“W końcu czuję się jakby dobrze. Nie mam konkretnej daty, ale mam nadzieję wrócić na start sezonu. Muszę się jeszcze trochę wykurować, ale czuję się świetnie. Mogę wychodzić na parkiet już teraz – jak na razie robić tylko niektóre, pomniejsze rzeczy. Cały mój proces rehabilitacji jest jednak bardzo ostrożny. Naprawdę mnie oszczędzają i są wyjątkowo cierpliwi w stosunku do mnie.”

Z punktu widzenia Denver Nuggets byłoby to oczywiście świetną wiadomością. Klub nie powinien niczego przyśpieszać, żeby nie pogorszyć sytuacji zdrowotnej gracza, jednak jeśli rzeczywiście może być on gotowy, to może to znacznie podnieść szanse Nuggets na awans do Playoffów.

Denver powinno być lepszym zespołem niż rok temu – udało się pozbyć niewygodnych umów, pozyskano Isaiah Thomasa, a młodzi gracze są o rok starsi i bardziej doświadczeni. Kluczową rolę odgrywa też zdrowie – w ubiegłym sezonie zabrakło kilku meczów Paula Millsapa. Analogicznie, różnice może zrobić kilka meczów Michaela Portera Jr. Mobilny skrzydłowy, mający 211 cm i umiejętności ofensywne porównywane do Kevina Duranta? Cóż, może się okazać, że zdrowie Portera to kluczowa sprawa nie tylko dla przyszłego sezonu, ale w ogóle dla przyszłości klubu.

Kopiuj link do schowka