Michael Porter Jr. może nie zagrać w przyszłym sezonie!

24/06/2018
Michael Porter Jr

Denver Nuggets złapali być może największy steal tego draftu. Żeby się o tym przekonać, trzeba będzie poczekać -być może nawet rok.

Michael Porter Jr., jeszcze rok temu przymierzany do pierwszego wyboru w drafcie 2018, ostatecznie spadł do wyboru czternastego i trafił do Denver Nuggets. Kibice z Kolorado mogą być podekscytowani, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że Porterowi będzie się bardzo dobrze zamieniało widowiskowe podania Nikoli Jokicia na punkty. Podekscytowany jest z pewnością prezydent Nuggets, Josh Kroenke:

“Michael to nieprawdopodobny talent i byliśmy bardzo zdziwieni, że wciąż był dostępny z czternastym numerem w drafcie. Zdajemy sobie sprawę, że jest ryzyko związane z jego niedawną kontuzją pleców. Jest on jednak prawdziwym tytanem pracy, to wyjątkowy młody człowiek, i wydaje nam się, że będzie on świetnie pasował do naszej przyszłej grupy w Denver.”

No właśnie, będzie pasował do przyszłej grupy – przypasowanie do grupy obecnej może nie mieć aż takiego znaczenia. W tej samej rozmowie z Markiem Spearsem, Kroenke przyznał, że nie jest pewny tego, czy Porter pojawi się na parkiecie w czasie Ligi Letniej, a może nawet w czasie całego przyszłego sezonu. To dosyć zdumiewające wątpliwości, jeśli wziąć pod uwagę, że jego przeddraftowe badania medyczne wskazywały, że na ten moment ze zdrowiem gracza jest wszystko w porządku.

Jeśli już teraz istnieją wątpliwości odnośnie przyszłego sezonu, to oznacza, że Porter najpewniej zdrowy nie jest. Jeszcze w noc draftu lekko utykał przemieszczając się. Jeśli rzeczywiście nie zagra on w przyszłym sezonie, to sytuacja będzie (nie)ciekawa. Kiedy Porter zacznie grę dla Nuggets za rok, Nikoli Jokicia może już tam nie być. Serb rozegra przyszły sezon na mocy opcji zespołu za 1,6 miliona dolarów, a potem stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem. Jest szansa, że inne kluby mają mu do zaoferowania bardziej świetlaną przyszłość, niż niezdrowy Porter.

Kopiuj link do schowka