Melo wykorzysta opcję gracza w Thunder

23/06/2018
fot. David Zalubowski/AP

Oklahoma City Thunder stoi przed trudnym zadaniem tego lata jakim jest próba zatrzymania w składzie Paula George’a. W tym celu z pewnością muszą przekonać zawodnika, że powalczą o mistrzowski pierścień. To zadanie właśnie stało się znacznie trudniejsze, gdyż opcję w kontrakcie wykorzysta Carmelo Anthony.

Melo przyszedł do Thunder zeszłego lata w głośnej wymianie z New York Knicks. Miał być uzupełnieniem dwójki Westbrook&George i razem w OKC mieli stworzyć kolejną Wielką Trójkę. Skończyło się na założeniach. Anthony w Oklahomiec rozegrał bardzo słaby sezon. Co gorsza Carmelo nie przetrzymywał nadmiernie piłki i nie zabijał tempa gry w takim stopniu jak robił to w Nowym Jorku. Skrzydłowy po prostu słabo rzucał, co było zawsze jego największą zaletą.

Sponsor serwisu

Dlatego też po sezonie zakończonym porażką w pierwszej rundzie playoffs przeciwko niżej rozstawionym Utah Jazz, wielu fanów Thunder było mocno rozczarowanych. Pojawiły się liczne głosy, że Anthony powinien wchodzić na parkiet z ławki, lecz zawodnik nie ma w planach takich poświęceń.

Skoro Melo nie jest skłonny odpuścić miejsca w pierwszym składzie, to tym bardziej nie jest chętny do zrezygnowania z niemal 28 milionów dolarów, jakie ma w opcji gracza na przyszłe rozgrywki. Skrzydłowy OKC może to zrobić do jutra, lecz nic nie wskazuje na to, żeby w ogóle brał to pod uwagę. To oznacza, że wymiana Carmelo stanie się bardzo trudna.

Dlatego Thunder przekonując George’a do pozostania muszą liczyć na to, że PG-13 da jeszcze jedną szansę zespołowi w takim składzie, jakim dysponowali w świeżo zakończonym sezonie. Czy kolejny sezon z Melo nie zniechęci za bardzo skrzydłowego? A może Anthony jeszcze zamknie usta krytykom?

Kopiuj link do schowka