Melo szuka nowego klubu – czy są chętni?

14/11/2018
Melo

Carmelo Anthony od dwóch meczów nie jest już z zespołem – zgodnie z ligowymi doniesieniami, jego agenci szukają mu nowego domu.

Melo to 10-krotny All-Star, wieloletnia gwiazda ligowych parkietów, gracz o dużym talencie. Patrząc jednak jedynie przez pryzmat chwili obecnej, jest weteranem-zadaniowcem, który za niewielkie pieniądze wspomaga z ławki zespół o wysokich aspiracjach. Takich zawodników mamy w lidze wielu – nikt jednak nigdy nie robił wielkiego ambarasu z tego tylko powodu, że taki zawodnik się nie sprawdza. Casus Melo jest jednak inny, nie ma się co oszukiwać.

Sponsor serwisu

Jak bardzo destrukcyjny wpływ musi mieć Melo na zespół, skoro rozpętała się kolejna Melodrama. W normalnej sytuacji, zadaniowiec który gra słabo i nie zarabia dużych pieniędzy siedziałby po prostu na ławce – trudno, nie daje rady, są inni. Anthony został jednak oddalony od zespołu i zgodn9ie z doniesieniami dziennikarzy z ESPN, w najbliższym czasie ma zostać zwolniony z Rockets.

Będzie to kolejne zwolnienie w ostatnim czasie – przed startem sezonu umowę zerwali z nim Atlanta Hawks, do których trafił w ramach wymiany z Thunder. Wiemy więc, że Melo z Rockets musi odejść. Zdajemy tez sobie sprawę, że nie będzie chciał w takim punkcie zakończyć swojej przygody z NBA. Według Adriana Wojnarowskiego, przedstawiciele Carmelo wykonują bardzo dużą pracę, szukając dla niego nowego miejsca w lidze.

źródło:YouTube/Freedawkins

Mówi się, że kilka zarządów zespołów rozmawiało ze swoimi sztabami trenerskimi zastanawiając się, czy Melo może być dla nich jakimkolwiek sensownym wzmocnieniem za minimum dla weterana. Nie ma jednak jak na razie żadnych konkretów – nie mówi się o konkretnych zainteresowanych ekipach. Pamiętajmy jednak, że Melo – owszem – może podpisać z nowym zespołem zaraz po zwolnieniu z Rockets, ale może też trochę poczekać. Tak wczesny etap sezonu nie jest łaskawy dla wolnych agentów, ale w późniejszym okresie któryś zespół może szukać wzmocnień – czy to w obliczu kontuzji, czy nieoczekiwanej szansy na zdobycie miejsca w top 8 konferencji. Być może będzie się więc musiał wykazać Anthony cierpliwością.

 

Kopiuj link do schowka