Mavericks zamierzają handlować Smithem?

25/12/2018
Is this dynamic point guard going to leave Mavericks? fot. Getty Images

Nie dla wszystkich w Mavericks popisy Doncica są dobrymi informacjami. Z powodu Słoweńca bowiem, z klubem może się pożegnać Dennis Smith Jr.

Maverick odnaleźli w Doncicu swojego franchise playera i lidera na najbliższe lata. Dlatego też zamierzają jak najszybciej odpowiednio obudowywać swój diament, żeby jak najszybciej dać Luce możliwość walki o tytuł. To z kolei oznacza, że zespół najprawdopodobniej opuści nominalny podstawowy rozgrywający, Dennis Smith Jr.

O wszystkim doniósł najpierw Marc Stein z New York Times, twierdząc, że:

“Szybki rozwój Doncica, połączony z sceptycyzmem dotyczącym długofalowego rozwoju Smitha obok Słoweńca i przede wszystkim w grze bez piłki, sprawia, że w lidze panuje przekonanie, że Dallas będą szukać partnera do wymiany.”

Taką samą informację potwierdził później także Tim McMahon z ESPN:

W Dallas nie zamierzają się oszukiwać. Smith Jr to dobry zawodnik, który przecież w sezonie debiutanckim notował 15 pkt i 5 ast. Jednakże Doncic to talent wyjątkowy i zarząd Mavericks chce to wykorzystać jak najszybciej. Jeśli to oznacza pozbycie się drugoroczniaka wybranego w loterii, to trudno. Chociaż może nawet tym lepiej, bo w Teksasie powinni otrzymać naprawdę dobre oferty za takiego gracza.

Co prawda, Smith zagrał w grudniu zaledwie 3 spotkania z powodu kontuzji nadgarstka i kostki. Mimo wszystko próbka jaką widzieliśmy w tym sezonie pozwala stwierdzić jasno, że Smith i Doncic razem na parkiecie na ten moment nie są najlepszym rozwiązaniem.

Doncic jako rozgrywający potrafi tworzyć ogromne przewagi dla zespołu, lecz Smith Jr nie sprawdza jako zawodnik bez piłki. Z kolei nie wykorzystywanie talentów Słoweńca na rzecz rozgrywania przez Dennisa nie brzmi jak przepis na sukces. Cyferki także nie kłamią – Luka bez Dennisa ma net rating na poziomie 4,3. Kiedy Doncic gra wspólnie ze Smithem, jego net rating wynosi -5,4.

Gdzie Wy byście chcieli zobaczyć Smitha Jr i przede wszystkim co Dallas powinni dostać w zamian?

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka