Markelle Fultz zwolnił trenera od rzutu

13/11/2018
Markelle Fultz fot. John Sokolovski/USA TODAY Sports

Markelle Fultz i jego rzut to długa historia. Rozgrywający całe lato pracował z Drew Hanlenem, jednym z najlepszych specjalistów w branży, którego teraz zwolnił.

Markelle Fultz miał jedno zadanie podczas tego lata – naprawić swój rzut. Według doniesień, rozgrywający musiał wręcz tworzyć go od nowa. Wszystko po to, aby móc grać na satysfakcjonującym poziomie, na poziomie godnym pierwszego numeru w drafcie.

Sponsor serwisu

Czy się powiodło? I tak i nie. Markelle gra zdecydowanie lepiej niż w swoim debiutanckim sezonie, jest bardziej agresywny i pewny siebie, oddaje nawet skuteczne rzuty zza łuku. Z drugiej strony, większość jego rzutów wciąż wygląda jakoś tak mechanicznie, z pewnością nienaturalnie. Najbardziej widoczne jest to na linii rzutów wolnych, czego najlepszym przykładem jest dzisiejszy mecz z Heat:

Ale nie tylko:

Źródło: Youtube.com/Basketball Trending

Nie jest jednak tylko źle. Fultz potrafił oddać w tym sezonie rzuty wyglądające normalnie, zatem pewien progres jest, lecz do końca procesu raczej daleko:

Jak poinformował Alex Kennedy z portalu HoopsHype, Fultz postanowił rozwiązać współpracę z Drew Hanlenem, człowiekiem odpowiedzialnym za naprawę rzutu Markelle’a. Gościem, który jeszcze w lipcu zapowiadał, że rozgrywający robi wielkie postępy, wygląda bardzo dobrze i w nowych rozgrywkach przyniesie fanom Philly wiele radości. Realia są zgoła inne i teraz Hanlen został częściowo obciążony odpowiedzialnością za ten stan rzeczy. Według Kennedy’ego nie wiadomo dokładnie o co poszło, ale panowie są w tak złych relacjach, że nawet ze sobą nie rozmawiają, mimo, że Hanlen regularnie współpracuje z Joelem Embiidem.

Całkiem możliwe, że jedną z przyczyn tego stanu rzeczy były ostatnie tweety Drew, sugerujące, że Markelle nie jest jeszcze w pełni zdrów. Tweety te później Hanlen szybko skasował, lecz jak wiadomo, w internecie nic nie ginie:

Jakkolwiek smutna jest ta historia, to jest także ogromnym problemem dla Sixers, ponieważ jeśli Markelle szybko nie zrobi postępów, to jego wkład w grę zespołu przestanie być zauważalny, szczególnie w obliczu przyjścia Butlera. Co więcej wartość rynkowa z każdym słabym meczem, pełnym pokracznych rzutów także nie wzrasta.

Kopiuj link do schowka