Markelle Fultz już nie pamięta jak się rzuca

25/06/2018
fot. Getty Images

Markelle Fultz i jego rzut to jedna z najdziwniejszych historii NBA ostatnich lat. Teraz dla fanów talentu młodego rozgrywającego nadeszły kolejne złe wieści. Zdaniem trenerów, Markelle całkowicie zapomniał jak się rzuca do kosza.

Fultz przychodził do NBA z wielkimi nadziejami. Reklamowany jako świetny combo guard o szerokim wachlarzu umiejętności ofensywnych miał być kolejną młodą strzelbą w arsenale Philadelphii. Niestety nic nie poszło zgodnie z planem. Markelle szybko doznał tajemniczej kontuzji ramienia, która wyeliminowała go na większość sezonu. Jednak nawet po powrocie do zdrowia, rzut Fultza wyglądał karykaturalnie i nienaturalnie, dlatego były obawy, czy na pewno wszystko jest już w porządku.

Sponsor serwisu

Jak mówi Drew Hanlen, trener wielu gwiazd koszykówki, Markelle jest zdrowy, lecz jego rzut trzeba zbudować całkowicie od zera:

“Markelle całkowicie zapomniał jak się rzuca do kosza. Jego rzut jest szarpany i pełen błędów.”

Nie są to z pewnością dobre wieści, lecz Hanlen jest optymistą co do dalszej pracy z rozgrywającym:

“Pracujemy ciężko każdego dnia, aby nadać płynność jego rzutom. Znacznie wyprzedzamy moje założenia. Co prawda wciąż nie jest idealnie, ale myślę, że na koniec lata będzie. Wtedy zacznie grać i udowodni ludziom, dlaczego był wybrany z pierwszym pickiem w drafcie.”

“Mimo wszystko, każdego dnia przypominam mu, że moim zdaniem to Jayson Tatum jest najlepszym graczem tego draftu.”

 

Drybling wydaje się mieć już opanowany:

Kopiuj link do schowka