Markelle Fultz do Pistons? Jest taka opcja

14/12/2018
Markelle Fultza fot. Fox Sports

Ciekawe doniesienia dochodzą do nas z Michigan – Detroit Pistons będą chcieli pozyskać z Sixers rozgrywającego, którym jest Markelle Fultz.

Zgodnie z doniesieniami Vince’a Ellisa z Detroit Free Press, Detroit Pistons są dosyć poważnie zainteresowani ściągnięciem z Sixers Markelle’a Fultza. Doniesienia te są o tyle niejednoznaczne, że według nich Fultz miałby uzupełnić lukę w rotacji na pozycji rozgrywającego. Jak jednak wiadomo, rozgrywający Sixers wróci do gry dopiero za kilka tygodni, gdyż przechodzi rehabilitację w związku ze zdiagnozowanym w końcu problemem z ramieniem. Pistons natomiast potrzebują rozgrywającego teraz – z gry wypadł bowiem Ish Smith, który nabawił się kontuzji. On też wróci za kilka tygodni – czy zastępowanie go na ten moment gościem, który też wróci za kilka tygodni ma sens? Może w długoterminowej perspektywie, w związku z większym potencjałem Markelle’a Fultza.

Sponsor serwisu

Istotną kwestią jest też to, czy Pistons mają co oddać w zamian. Sixers na pewno chcieliby jakichś skrzydłowych, strzelców, których Pistons tez nie mają zbyt wielu. W grę wchodziłaby z pewnością wymiana kogoś z trójki Bullock-Kennard-Galloway. Oddanie jednak po prostu jednego z nich to mało – Fultz to wciąż niedawny numer 1 draftu i niezależnie od jego ostatnich kłopotów, wciąż przedstawia pewną wartość. Tym bardziej, że jego problem został już określony (w końcu!) i jest właśnie rozwiązywany. Czy skutecznie – przekonamy się. Klub Sixers wysłał już jakiś czas temu sygnał, że nie widzi Markelle’a Fultza w swoich planach na przyszłość, więc do wymiany być może dojdzie. Było to jednak jeszcze przed diagnozą i rozpoczęciem właściwej rehabilitacji. Jaka będzie więc decyzja Sixers dowiemy się w praniu. Bez Fultza jak na ten moment radzą sobie jednak całkiem nieźle.

 

Kopiuj link do schowka