Mark Cuban ma pomysł na aplikację do kibicowania

23/06/2020
fot. wikimedia commons

Rozgrywki NBA wracają już 30 lipca. Jak wszyscy wiemy, mecze będą rozgrywane w Disneylandzie bez udziału kibiców. Zarząd ligi, z komisarzem Adamem Silverem na czele, dwoi się i troi, aby stworzyć choć namiastkę klimatu, który regularnie wprowadzają kibice.

W celu wprowadzenia takiego klimatu liga wpadła na pomysł odtwarzania krzyków kibiców z gry NBA2K. Rozwiązanie to jednak nie pozwala oddać w pełni emocji i reakcji kibiców po świetnych akcjach drużyn, czy niezrozumiałych decyzjach sędziowskich. Konkurencyjne rozwiązanie zaproponował Mark Cuban, właściciel Dallas Mavericks. Jego propozycja polega na wprowadzeniu aplikacji, która umożliwi kibicom nagrywanie swoich reakcji i przesłanie ich w celu odtworzenia na hali Disneya. Jak mówi Cuban w rozmowie ze Stevem Serby z New York Post:

,, Na pewno będzie inaczej. Ale będzie wiele technologii, z którymi będziemy eksperymentować, aby wprowadzić hałas i uczynić to wydarzenie bardziej rozrywkowym dla graczy i widzów telewizyjnych. Świetnie się bawimy z aplikacjami, które pozwalają fanom przekazywać hałas, który robią w domu na arenę. Dlatego na boisku będzie nie tylko sama rozgrywka, ale także kibice, którzy wniosą energię!”

Jeśli pomysł wypali, będzie to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, chociaż sama realizacja projektu będzie wyjątkowo ciężka.

Aby zatroszczyć się nie tylko o komfort zawodników na parkiecie, lecz również o kibiców, każda z drużyn powinna zorganizować możliwość oglądania spotkań na wzór Toronto Raptors i ich lokalnego Jurrasic World. Wielkie wydarzenia pod każdą z hal drużyn grających w Orlando budziłyby gigantyczne emocje. Drużyny mogłyby choć częściowo odrobić straty pieniężne spowodowane pandemią, sprzedając bilety na transmisję spotkań na wielkich ekranach oraz na sprzedaży gadżetów w trakcie transmisji. Ten pomysł jednak może być ciężki do zrealizowania. W dobie pandemii tak duże zgromadzenia mogłyby stać się ogniskami COVID-19.

Ciekawym zagraniem, aby nadać meczom oglądanym w telewizji trochę atmosfery, popisała się stacja Canal+ przy okazji meczów piłkarskiej Ekstraklasy. Wciskając odpowiedni przycisk na pilocie można uruchomić wirtualne dźwięki kibiców. Być może w NBA można by pomyśleć o tym samym.

Liga może również brać przykład z wielu drużyn piłkarskich, ustawiających kartonowe postacie lub manekiny na trybunach stadionów. Na ostatnim meczu Galatasaray SK na trybunach mogliśmy zobaczyć nawet postać Kobe Bryanta w koszulce lokalnej drużyny. Zdjęcie w koszulce Galatasaray zostało mu zrobione w 2011 roku, kiedy brał udział w treningu zespołu. 

 

Kopiuj link do schowka