Manu Ginobili chce zakończyć karierę już teraz

23/08/2018
Gregg Popovich Manu Ginobili

Manu Ginobili planuje w najbliższym czasie podjąć decyzję o ewentualnym przejściu na emeryturę. Taka opcja staje się bardzo prawdopodobna.

Z tego co podaje Adrian Wojnarowski z ESPN wynika, że argentyńska legenda San Antonio Spurs, Manu Ginobili, jest bliski podjęcia decyzji o zakończeniu swojej sportowej kariery już teraz. Zawodnik w najbliższym czasie ma odbyć długą rozmowę z Greggiem Popovichem odnośnie oficjalnej decyzji. Nie wiadomo więc, czy Popovich może wpłynąć na decyzję jaką podejmie Ginobili, czy też może Argentyńczyk podjął już swoją decyzję i zamierza teraz ładnie się ze swoim szkoleniowcem pożegnać. Wygląda jednak na to, że Manu skłania się dość mocno ku opcji takiej, by zakończyć swoją sportową karierę właśnie teraz.

Sponsor serwisu

Pomimo chęci odwieszenia butów na kołku, 41-letni manu Ginobili regularnie pojawia się na treningach w ośrodkach szkoleniowych Spurs. Kontakt z zespołem jest więc chyba dobry i nie ma raczej mowy o żadnych nieporozumieniach. Podobnie jak Tony Parker, który tego lata odszedł do Charlotte Hornets, Manu jest grającą legendą klubu z Teksasu. Wszystkie swoje 16 sezonów w NBA spędził właśnie w San Antonio Spurs.

Niezależnie od decyzji jaką podejmie, jego kariera i tak będzie pamiętna. Bez zastanowienia można go nazwać jednym z najbardziej utytułowanych graczy NBA pochodzących spoza USA. Manu trafił do ligi w wieku 25 lat i jego talent sprawiał, że mógł stać się “Argentyńskim Jordanem”. Ginobili nigdy jednak nie unosił się ze swoim ego i potrafił w swoich najlepszych latach schować dumę do kieszeni i być super-rezerwowym w rotacji Popovicha. Dzięki swojej pokorze jest dziś czterokrotnym mistrzem NBA. Zdążył też dwa razy zagrać w All-Star Game, a także zdobyć nagrodę dla najlepszego rezerwowego.

Kopiuj link do schowka