Magic testują wartość Gordona

02/02/2018
Aaron Gordon fot. AFP

Orlando Magic rozgrywają kolejny słaby sezon. W związku z tym zarząd klubu uważa, iż potrzebne są duże zmiany. Jak się okazuje, nie ominą one nikogo. Według najnowszych doniesień, klub sprawdza wartość transferową Aarona Gordona.

Magic rozpoczęli sezon zaskakująco dobrze, lecz całkiem szybko wrócili do swojej stałej w ostatnich latach dyspozycji, czyli dolnych rejonów tabeli NBA. Nowy zarząd zespołu, w osobach Jeffa Weltmana i Johna Hammonda nie zamierza patrzeć na to spokojnie.

Sponsor serwisu

Najpierw ogłosili, że dostępni do pozyskania są Mario Hezonja, Elfrid Payton i Evan Fournier. Teraz według informacji władze Orlando dyskretnie sondują rynek transferowy i sprawdzają ewentualną wartość Aarona Gordona. Skrzydłowy po sezonie zostanie zastrzeżonym wolnym agentem po tym, jak nie udało mu się dojść do porozumienia z zespołem w kwestii przedłużenia kontraktu.

Aaron jest liderem i najlepszym graczem Magic, więc decyzja o nieprzedłużaniu kontraktu była właściwa. Gordon notuje w tym roku 18,4 pkt i 8,3 zb. Dodatkowo poprawił rzut za trzy punkty. Chociaż z tą trójką obecnie wygląda jedynie na chwilowy przebłysk, aniżeli faktyczną poprawę. Aaron po znakomitym starcie sezonu gdzie trafiał niemal 60% trójek, spadł drastycznie z celnością i w ostatnich 10 meczach jego średnia wynosi 20%. Wciąż jednak bez dwóch zdań, jest to najlepszy zawodnik zespołu.

 

 

Na razie brak danych na temat potencjalnych nabywców. Może management Magic wybierze drogę swego poprzednika Roba Hennigana? Saric za Gordona? Nikt w Philly nawet na taki trade już nie spojrzy.

 

Kopiuj link do schowka