Magic Johnson: Luke Walton dokończy sezon na stanowisku

05/11/2018
Luke Walton Magic Johnson

Sytuacja w Los Angeles Lakers zdawała się być na starcie sezonu dosyć nieprzyjemna. Ujemny bilans i problemy z organizacją gry sprawiły, że trener Luke Walton znalazł się w problematycznym położeniu.

Generalny manager Magic Johnson zaprosił szkoleniowca na rozmowę dyscyplinującą, na której miał przekazać, że gra zespołu musi się natychmiast poprawić.

Czy reprymenda przyniosła efekt? Najwidoczniej tak – po tym zajściu Lakers wygrali dwa mecze z rzędu – w tym ciężkie starcie przeciwko Portland Trail Blazers. Dziś w nocy znów jednak przegrali – tym razem z genialnie dysponowanymi Toronto Raptors. Była to porażka dotkliwa – tym bardziej, że w meczu nie wystąpił nawet Kawhi Leonard. Mimo nieregularnej gry i ‘zaproszenia na dywanik’, Luke Walton może się jednak czuć bezpiecznie – tak przynajmniej zapewnia sam Magic Johnson:

“Luke Walton dokończy sezon jako trener Los Angeles Lakers – chyba, że wydarzy się coś dramatycznego – nic takiego się jednak nie wydarzy.”

Pytanie brzmi tylko, co dla Magica uchodzi za wydarzenie ‘dramatyczne’? Czy brak awansu do playoffów byłby takim właśnie dramatem? Może się okazać, że jeśli Lakers nie poprawią gry, to w pewnym punkcie sezonu okaże się, że bilans nie wystarczy na pierwszą ósemkę. Czy w takim przypadku Walton straciłby pracę przed końcem rozgrywek? obecnie zajmowane 12. miejsce nie jest obiecujące – gra Lakers powinna się poprawić wraz z wzrastającym poziomem zgrania. Teoretycznie przynajmniej.

źródło/YouTube/House of Highlights

Kopiuj link do schowka