Luke Walton dostał pierwsze ostrzeżenie

03/11/2018
Luke Walton lakers fot. Christian Petersen/Getty Images

Los Angeles Lakers nie zaliczają najbardziej imponującego startu. Dlatego też ich trener Luke Walton dostał właśnie pierwsze ostrzeżenie od zarządu klubu.

Walton został wezwany na spotkanie zorganizowane przez Magica Johnsona. Dyrektor Lakers nie był zadowolony z dotychczasowych wyników i postanowił przedyskutować sytuację zespołu z jego szkoleniowcem.

Sponsor serwisu

Do spotkania doszło we wtorek, po tym jak zespół wrócił bez zwycięstwa z dwumeczowej serii wyjazdowej. Jak donosi Adrian Wojnarowski, Magic miał skarcić szkoleniowca i wyraźnie dać mu do zrozumienia, że oczekuje poprawy gry drużyny, szczególnie w ataku. Zebranie miało uzmysłowić Waltonowi, że jego zadaniem jest jak najszybszy powrót na drogę zwycięstw, a obecny bilans jest nie do przyjęcia.

Co na to sam trener? Walton jest całkowicie spokojny o swoją posadę i nigdzie się nie wybiera:

“Uważam, że mam znakomite relacje z zarządem. Moim zadaniem na najbliższy czas jest wciąż trenowanie tego zespołu.”

Oczywiście, nie można jeszcze mówić o tym, żeby Luke stracił zaufanie szefostwa i siedział na gorącym krześle. Jednakże, jeśli Lakers nie zaczną wygrywać może się tak stać całkiem niedługo. To pierwsze ostrzeżenie dla Waltona, bo choć wszyscy podkreślają, jak istotna jest cierpliwość w tym procesie, to jednak nikt w LA nie bierze pod uwagę braku playoffs. A kolejne porażki nie przybliżają Jeziorowców do fazy posezonowej.

Zaraz po spotkaniu, LAL grali przeciwko Dallas i ten mecz już wygrali:

Źródło: Youtube.com/Rapid Highlights

Kopiuj link do schowka