Luka Doncic w Dallas Mavericks!

22/06/2018

Dallas Mavericks dopięli swego. W ostatnich minutach przed draftem udało im się dojść do porozumienia z Atlantą Hawks w sprawie transferu i dzięki temu ich szeregi zasili Luka Doncic. Jest to jednocześnie największa wymiana tej nocy.

Luka Doncic został wybrany z trzecim numerem draftu. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, pierwsze dwa wybory przypadły na DeAndre Aytona i Marvina Bagleya III. Słoweniec nie zagra jednak w Atlancie, gdyż postanowili oni zamienić się pickami z Dallas Mavericks.

Sponsor serwisu

Przed samym draftem pojawiały się różne informacje na temat zamiarów każdej z drużyn. Wiadomo było, że Doncic wzbudza duże zainteresowanie, lecz wydawało się, iż jeśli będzie ku temu okazja, to Hawks postawią na Lukę. Jednakże włodarze Jastrzębi, zamiast Doncica zdecydowali się na Trae Younga, który podobno wywarł wielkie wrażenie na treningach.

W ramach wymiany, Dallas wybrało właśnie Younga z 5 pickiem i wysłało rozgrywającego do Atlanty wraz z przyszłym pickiem pierwszej rundy draftu (mocno chronionym w najbliższych latach). Początkowo w wymianie mieli brać udział także Wesley Matthews i Kent Bazemore, lecz ostatecznie porzucono ten scenariusz.

Dla Atlanty ten ruch wydaje się być niezwykle ryzykowny. Trae to z pewnością utalentowany zawodnik, lecz jego bardzo słabe warunki fizyczne mogą być przeszkodą nie do pokonania na poziomie NBA. Oby za kilka lat nie żałowali swej decyzji.

Mavericks z kolei mogą się na ten moment uznać za zwycięzców dnia draftu 2018. Mimo dopiero 5 picku udało im się pozyskać zawodnika, który zdaniem wielu jest najlepszym graczem tego naboru. Dodatkowo trafi on pod skrzydła znakomitego trenera i poukładanej organizacji. Tym samym Mavericks znaleźli prawdopodobnie następcę Dirka Nowitzkiego, który w swych ostatnich sezonach w NBA będzie mógł być mentorem dla młodego talentu z Europy.

Ponadto, Dallas będzie się usilnie starać o DeMarcusa Cousinsa lub Clinta Capelę podczas tego okienka transferowego. Jeśli im się to uda, to kto wie czy nie będą w stanie wywalczyć playoffów w przyszłym sezonie. Tak czy inaczej przyszłość w Dallas znów wygląda obiecująco.

Kopiuj link do schowka