Los Angeles Lakers oskarżeni o manipulację?

20/08/2017
paul george

Jak donosi Peter Vecsey na swojej stronie Patreon, Indiana Pacers zamierza sprawdzić w drodze formalnej, czy Los Angeles Lakers nie stosowali żadnych brudnych zagrań, mających na celu zachęcenie Paula George’a do dołączenia do zespołu.

Ta historia okazuje się zbyt oczywista dla klubu Indiana Pacers. Plotki o tym, że Paul Geroge zamierza odejść do Lakers są tak silne, że praktycznie upewniają nas już w takim przekonaniu. Można powiedzieć, że ta pogłoska wykreowała już przyszłe wydarzenia.

Indiana Pacers prawdopodobnie zamierzają oskarżyć Los Angeles Lakers o manipulację. Oznaczałoby to wewnętrzne ligowe śledztwo w tej sprawie. W toku śledztwa zostaliby przesłuchani prezydent Magic Johnson, generalny manager Rob Pelinka oraz Jeannie Buss, właścicielka klubu. Śledztwo służyć miałoby wykazaniu, czy którakolwiek z wymienionych osób kontaktowała się z Paulem Georgem, jego agentem Aaronem Minzem lub rodzicami zawodnika. Gdyby okazało się, że taki kontakt miał miejsce i że jego tematyka – w bezpośredni czy pośredni sposób – dotykała przenosin George’a do Lakers, moglibyśmy mieć w lidze małą aferę.

Sponsor serwisu

Wieść o tym, że Paul George po zakończeniu umowy chciałby się przenieść do rodzinnego Los Angeles pojawiły się już stosunkowo dawno. Tego lata agent George’a przekazał zarządowi, że nie skorzysta on z opcji w swoim kontrakcie i zamierza opuścić Indianapolis. Dlatego właśnie klub znalazł wymianę, w której dostał za swoją gwiazdę cokolwiek – Victora Oladipo i Domantasa Sabonisa.

Wymiana George’a zbiegła się w czasie z offseason Los Angeles Lakers, w czasie którego ewidentnie robią oni miejsce w salary cap na sezon 2018/19. Wymiana dużego kontraktu Mozgova, podpisanie dwóch sporych umów tylko na rok – tak, by zapełnić salary na ten jeden sezon. Lakers ewidentnie chcą mieć odpowiednią płynność finansowa właśnie wtedy, kiedy Paul George wchodzi na rynek wolnych agentów.

Oczywiście fakt, że klub z Kalifornii ostrzy sobie pazurki na byłego gwiazdora Pacers nie oznacza od razu, że dopuścili się jakichś nieprawidłowości. Jeśli jednak zespół z Indiany zamierza wszcząć tego typu śledztwo, muszą być w jakiś sposób przekonani o tego typu działaniach ze strony konkurencji.

Kopiuj link do schowka