Los Angeles Clippers walczą o Kawhi Leonarda

18/06/2018
Kawhi Leonard

Kawhi Leonard miał powiedzieć, że chce grać w Los Angeles, ze wskazaniem na Lakers. Takie stwierdzenie nie wyklucza jednak Clippers z gry – klub chce to wykorzystać.

Los Angeles jest celem Leonarda z dosyć jasnych powodów – jest to miejsce, nieopodal którego się wychował. Biorąc pod uwagę bardzo ograniczoną medialność, jaką cechuje się Kawhi, trudno przypuszczać, że Miasto ANiołów przyciąga go swoimi atutami marketingowymi i wielkością rynku. Znamienny jest fakt, że wspomniał o mieście Los Angeles, dopiero później dodając, że byłby zadowolony z gry w Lakers. Los Angeles Clippers jednak tez mieszczą się w Los Angeles – co więcej, mogą zaoferować San Antonio Spurs ciekawą paczkę w zamian za ich gwiazdę. Ostatecznie to w końcu Spurs zadecydują, gdzie Kawhi Leonarda odesłać.

Sponsor serwisu

Zgodnie z doniesieniami Tanii Ganguli z Los Angeles Times, Los Angeles Clippers tworzą paczkę, która ma przekonać Spurs do wymiany. Opiera się ona na Tobiasie Harrisie oraz jednym z picków w drafcie 2018. Przypomnijmy, że Clippers dysponują aż dwoma wyborami w loterii – są to numery kolejno dwunasty i trzynasty.

Paczka ta wydaje się o tyle interesująca, że Spurs od dawna posądzani są o chęć przesunięcia się wyżej w tegorocznym drafcie. Trudno znaleźć inną drużynę z pickiem w loterii, która skłonna byłaby go oddać za sezon gry Kawhi Leonarda. Akurat Clippers mogą się na to porwać, bo prawdopodobieństwo tego, że zostanie on na dłużej w Los Angeles jest w tym momencie znacznie większe, niż że zostanie dłużej niż rok na przykład w Atlancie, czy Orlando.

Harris i pick w drafcie pewnie byliby jeszcze uzupełnieni jakimiś dodatkami, jednak już teraz wygląda to na ciekawą ofertę. Spurs aż się proszą o młody talent, a skrzydłowy na pozycje 3-4, jakim jest Tobias Harris, będzie świetnym uzupełnieniem luki na tych pozycjach, jaka powstanie po odejściu Kawhi. Clippers pozyskali Harrisa z Pistons, w wymianie Blake’a Griffina. Harris w barwach Clippers był jedna z czołowych postaci, notując średnio 19,3 punktu, 6 zbiórek i 3 asysty.

Kopiuj link do schowka