Lonzo Ball przejdzie operację kolana

14/07/2018
Lonzo Ball Kelley L. Cox/USA TODAY Sports

Los Angeles Lakers oficjalnie ogłosili, że rozgrywający Lonzo Ball przejdzie we wtorek zabieg artroskopii lewego kolana.

Lonzo Ball i jego zdrowie stają się tematem bardzo trudnym. Już w pierwszym sezonie doświadcza on poważnych problemów. Jeszcze miesiąc temu słyszeliśmy informacje o tym, że do kolana Lonzo Balla wstrzyknięta została plazma, co wykluczy go ze sportowych aktywności na miesiąc. Dziś pojawia się konieczność przeprowadzenia operacji.

Sponsor serwisu

Początek kariery okupiony kontuzjami nie zwiastuje dobrze na przyszłość. Generalny manager Lakers, Rob Pelinka, ma jednak szczerą nadzieję na to, że Lonzo Ball będzie w pełni przygotowany do udziału w obozie przygotowawczym. Prawda jest jednak taka, że na ten moment zupełnie nie wiadomo, jak długo może zająć Ballowi powrót do pełni zdrowia po zabiegu. Lakers z pewnością przekażą do mediów stosowną informację już po operacji, kiedy po prostu będzie się to dało w przybliżeniu choćby określić.

Lonzo Ball został wybrany rok temu z numerem drugim w drafcie przez Los Angeles Lakers. Był najbardziej nahype’owanym zawodnikiem ubiegłorocznego naboru (w dużej mierze dzięki popisom ojca), lecz w swoim debiutanckim sezonie raczej nie sprostał oczekiwaniom. Średnio notował 10,2 punktu, 6,9 zbiórki i 7,2 asysty – nie są to słabe statystyki. Był jednak dosyć nieregularny, nie trafiał na dobrej skuteczności no i był w stanie rozegrać tylko 52 spotkania.

Kopiuj link do schowka