Lonzo Ball bierze się za siłownię

23/05/2018
Lonzo Ball Kelley L. Cox/USA TODAY Sports

Chociaż dla Los Angeles Lakers sezon skończył się już ponad miesiąc temu, to nie oznacza to wakacji. Przynajmniej nie dla wszystkich zawodników. Lonzo Ball bowiem każdego dnia mocno pracuje na siłowni.

Lonzo został wybrany do drugiej piątki debiutantów sezonu 2017/18. Nie może jednak tego uznać za sukces zważywszy na przedsezonowe oczekiwania. Dlatego też najstarszy z braci Ballów ostro wziął się za siebie po sezonie i wraz z Kylem Kuzmą, codziennie trenują na siłowni. Jak mówi skrzydłowy Lakers:

Sponsor serwisu

“Konsekwencja w treningu siłowym, to chyba największa zmiana jaką przeszedł. Był tam praktycznie każdego dnia, podobnie jak ja. Widać, że podchodzi do siłowni znacznie poważniej niż dotychczas. To z pewnością pomoże mu szybciej wracać na parkiet i spędzać na nim więcej czasu.”

Właśnie problemy ze zdrowiem poważnie zakłóciły pierwszy sezon Lonzo i pozwoliły mu wystąpić w zaledwie 52 spotkaniach. Sztab szkoleniowy Jeziorowców oczekuje, że Ball wzmocni się siłowo podczas wakacji, aby taka sytuacja się już nie powtórzyła. W kwietniu sam Magic Johnson zapowiedział swemu rozgrywającemu, że przed nim największe lato w jego życiu.

Lonzo jednak nie zamierza zmieniać swego rzutu, który wzbudzał dotychczas najwięcej kontrowersji, niezależnie od wszystkiego. Czy w nowym sezonie zobaczymy nowego, lepszego Lonzo Balla, czy nigdy nie spełni całkowicie pokładanych w nim nadziei?

Kopiuj link do schowka