Lonnie Walker rozpoczyna sezon od poważnej kontuzji

07/10/2018
fot. Elsa/Getty Images

Lonnie Walker nie mógł gorzej rozpocząć swej przygody z NBA. Debiutant Spurs zerwał łąkotkę w prawym kolanie i potrzebuje operacji.

Lonnie Walker IV, bo tak dokładnie brzmi jego nazwisko doznał kontuzji na 6 minut i 55 sekund przed końcem spotkania z Detroit Pistons w ramach preseason. Zawodnik przejdzie operację w poniedziałek. San Antonio Spurs nie podali spodziewanej daty powrotu, lecz zrobił to Adrian Wojnarowski. Jego zdaniem, Lonniego czeka od 6 do 8 tygodni przerwy.

Sponsor serwisu

Co najgorsze, obrońca ma za sobą już identyczną kontuzję. Przed rozpoczęciem swojego jedynego sezonu na uczelni, Walker zerwał tą samą, prawą łąkotkę. Drugi, ten sam uraz w tak krótkim czasie, nie napawa z pewnością optymizmem w kwestii dalszych losów Lonniego. Pozytywnym aspektem tej sytuacji jest jednak fakt, że po powrocie do gry Walker wrócił tylko lepszy.

W swoim jedynym sezonie na Uniwersytecie Miami osiągnął średnie na poziomie 11,5 pkt przy 48,7% z gry i 34,6% zza łuku. Dzięki temu podbił swoje notowania w drafcie i ostatecznie poszedł z numerem 18 do Spurs. W San Antonio z pewnością liczono na jego obecność i Lonnie mógłby liczyć na spore minuty z ławki. Pod jego nieobecność te minuty przejmą zapewne, Marco Bellinelli, Patty Mills czy Bryn Forbes.

Kopiuj link do schowka