Lillard: Przeżyję bez pierścienia

06/04/2018
fot. Sam Forencich/NBAE via Getty Images

Damian Lillard wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do barw Portland Trail Blazers. Teraz jego deklaracje poszły jeszcze dalej. Dame stwierdził, że chce zdobyć tytuł, ale jedynie w Portland. Jeśli nie uda mu się w Oregonie, to trudno, ale nie chce zdobyć pierścienia w innej drużynie.

Lillard w trakcie swej kariery niejednokrotnie mówił, że to właśnie Portland jest dla niego najważniejsze. Dame odcina się od panującego obecnie w NBA trendu, gdzie zawodnicy tworzą super zespoły, aby wspólnie zdobyć pierścień. Rozgrywający chce tego dokonać w starym stylu – przechodząc przez trudności związane z budową drużyny od podstaw i spróbować swoich sił w zespole, w którym zaczynał. Patrząc na Houston Rockets czy Golden State Warriors może to być bardzo trudne, lecz dla Damiana sprawa jest prosta. Albo w Portland albo nigdzie:

Sponsor serwisu

“Chciałbym wygrać tytuł tak samo mocno jak każdy, ale z powodu mojego charakteru, będę się cieszył znacznie bardziej, jeśli dokonam tego w trudny sposób.”

“Jeśli nie znajdę na to sposobu tutaj i nigdy nie zdobędę mistrzostwa, trudno. Będę mógł żyć z wysiłkiem jaki w to włożyłem. Przeżyję, jeśli tego nie dokonam. Zamierzam walczyć w tym zespole, niezależnie od tego co ludzie myślą o naszych szansach.”

Blazers faktycznie nie są wymieniani w gronie ścisłych faworytów do tytułu, ale ten sezon pokazuje, że nie należy ich lekceważyć. Przed Lillardem najlepsze lata jego kariery i zamierza je spędzić w Oregonie. Fani Portland mogą być szczęśliwi i czuć się całkiem wyjątkowo. Jeśli bowiem Dame dotrzyma słowa i całą karierę spędzi w PTB będzie to niespotykane zjawisko pośród zawodników z jego epoki.

A jeśli chcecie sprawdzić w jakiej formie Blazers są pod nieobecność Lillarda, macie jeszcze szansę, aby przed playoffami zobaczyć ich trzykrotnie. Każde z tych spotkań będzie dostępne na streamie na stronie www.iforbet.pl

Kopiuj link do schowka