Lillard chce być najlepszym zawodnikiem w historii Blazers

28/02/2018
Damian Lillard recap fot. Sam Forencich/NBAE via Getty Images

Damian Lillard to bez wątpienia niezwykle ambitny zawodnik. W dodatku nie boi się wprost wyrażać swoich myśli. Teraz po raz kolejny dał o sobie znać. Po zwycięstwie nad Sacramento Kings, Dame zapowiedział, że chce zostać najlepszym graczem w historii organizacji.

Lillard w ostatnich tygodniach pozostaje w fenomenalnej formie, ma zatem powody do optymizmu. Właśnie zaliczył najlepszy w historii organizacji miesiąc pod względem średniej punktów na mecz (31,4). W ostatnich 6 spotkaniach PTB notuje 37 pkt na 52% skuteczności. Portland wygrało dzięki temu 4 mecze pod rząd i 6 z ostatnich 7.

Sponsor serwisu

“Chcę być najlepszym zawodnikiem Blazers w historii. Nie mogę mówić takich rzeczy bez odniesienia sukcesu, wygrywania spotkań i posiadania dużego udziału w tych zwycięstwach. To musi iść w parze.”

Blazers są obecnie na 6 miejscu w Konferencji Zachodniej mając identyczny bilans co Pels na 5 pozycji, tracąc jedynie 1,5 spotkania do trzecich Wolves, co jest w dużej mierze zasługą ich rozgrywającego.

Dame Dolla nie jest pierwszym zawodnikiem, który powiedział coś podobnego. W lipcu 2014 roku, LaMarcus Aldridge dał niemal identyczną wypowiedź, po czym w następne wakacje odszedł do Spurs:

Jak się jednak okazało, te słowa Aldridge’a były inspirowane przez GM-a Neila Olsheya, który wiedząc, że LMA nie przedłuży kontraktu nie chciał, aby jego komentarze wpłynęły negatywnie na wizerunek drużyny. Obecnie jednak można się spodziewać, że nikt nie podsuwał Damianowi podobnych oświadczeń.

Niestety dla Lillarda konkurencja w tej kategorii może być trudna do pokonania. Po drodze na szczyt organizacji Blazers, Dame musiałby przecież pokonać wielkiego Billa Waltona, który dał Portland jedyny tytuł w historii, a którego pokonały kontuzje. Na ten moment nawet LaMarcus Aldridge wydaje się być wyżej w takiej klasyfikacji, jako wieloletni lider zespołu. Przede wszystkim jednak trudno będzie mu wejść na poziom jaki prezentował wielki Clyde “The Glide” Drexler, do którego należy wiele rekordów organizacji. Drexler to członek Hall of Fame, Dream Teamu i wielokrotny All-Star, który doprowadził Blazers do Finałów dwukrotnie, za każdym razem jednak ponosząc porażkę. Czy Lillard osiągnie więcej w uniformie PTB?

Kopiuj link do schowka