LeBron: Potrzebowałem kogoś takiego jak Javale

26/11/2018
fot. Mark Terrill, File/AP Photo

Javale McGee fantastycznie odnalazł się w Los Angeles Lakers. To nie dziwi z kolei LeBrona Jamesa, który mocno lobbował za przybyciem centra.

Javale McGee przez wielu nie był nigdy traktowany zbyt poważnie. Wszystko z powodu wpadek, które zdarzały mu się dosyć często i spektakularnie. To zasłaniało trochę potencjał środkowego, który obdarzony jest przecież świetnymi warunkami fizycznymi.

Niektórzy jednak, tak jak np. LeBron James doceniali jakość, jaką Javale wprowadza do zespołu. Dlatego też LBJ mocno naciskał zarząd Lakers na podpisanie centra:

Sponsor serwisu

“Grałem przeciwko niemu w ostatnich dwóch Finałach NBA i chciałem go w swojej drużynie, ponieważ dobrze wiem, co do niej wnosi. Jego energia, możliwości kończenia nad obręczą oraz obrony obręczy. Jeśli nie masz tego w swoim zespole, dużo tracisz. Zespół potrzebuje gości z wysokim koszykarskim IQ i on do nich należy. Dlatego właśnie chciałem, żeby Javale był częścią tej ekipy.”

Jak dotąd Javale całkowicie spełnia pokładane w nim nadzieje. Notuje 13,5 pkt, 6,5 zb., i genialne 2,8 blk. Genialne dlatego, że robi to w zaledwie 25 minut, a i tak jest drugi w tej kategorii w lidze. W przeliczeniu na 36 minut notuje 4 bloki na mecz.

McGee potwierdza, że zaufanie jakim obdarzył go LeBron, wiele dla niego znaczy i było wielką motywacją przed tym sezonem:

“Mógł wskazać każdego. To niesamowicie podbudowuje pewność siebie. Fakt, że wchodzisz do drużyny, jako konkretna opcja, naprawdę chciany. To jest świetne.”

Z całego nowego narybku Lakers (poza Jamesem oczywiście), z wszystkich tych zawodników bardziej znanych z memów ostatnimi laty niż z dobrej gry, Javale prezentuje się zdecydowanie najlepiej. McGee do spółki z Tysonem Chandlerem to naprawdę bardzo solidna opcja na piątce. Taka, której Lakers dawno nie mieli.

Źródło:Youtube.com/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka