LeBron James zaczyna tracić cierpliwość

31/10/2018
fot. Kelvin Kuo/AP Photo

Los Angeles Lakers wciąż nie potrafią znaleźć odpowiedniego rytmu. LeBron James był świadomy trudnych początków, lecz powoli zaczyna tracić cierpliwość.

Trudno się dziwić, w końcu James ostatnie 8 sezonów z rzędu meldował się w Finałach NBA, a jego drużyny, chociaż miewały problemy, rzadko spadały poniżej 50% zwycięstw. Lakers natomiast legitymują się obecnie bilansem 2-5 i zajmują 12 miejsce w konferencji zachodniej.

Sponsor serwisu

Jeziorowcy są 0-3 w spotkaniach, które rozstrzygały się w końcowych minutach, zatem gdyby byli bardziej skupieni, ich bilans mógłby być odwrotny. Niestety dla nich tak nie jest, a każda kolejna porażka, szczególnie gdy zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, prowokuje frustrację. Świadomy tego jest trener Luke Walton:

“Oczywiście, po takich porażkach jak ta z Minnesotą pojawia się frustracja. Nie wiem jak wysoki jest jej obecny poziom ale jestem pewien, że to będzie długi lot do LA.”

Wszyscy wiedzieli, że nie będzie łatwo. Szczególnie, że przeciwnicy na Zachodzie wcale nie zamierzają ułatwiać Jeziorowcom powrotu do playoffs. Jednakże, James nie jest przyzwyczajony do porażek i zwraca uwagę, że cierpliwość to jedno, ale wyciąganie wniosków to drugie:

“Musimy stać się lepsi. Wiemy o tym. Mówimy o cierpliwości, ale nie możemy powtarzać tych samych błędów. Robienie tego samego w kółko i oczekiwanie innych rezultatów nie jest normalne. Więc musimy grać lepiej. Nie możemy bez końca robić tych samych błędów.”

Walton zarzeka się, że potrzeba jeszcze trochę czasu i LAL zaczną w końcu wygrywać zacięte spotkania:

“Nikomu nie jest przykro z naszego powodu. Ciągle powtarzam to zawodnikom. Dlatego musimy sami znaleźć rozwiązanie i zacząć wygrywać wyrównane końcówki. I tak się stanie, obiecuję to.”

Czy tak będzie? Oby trener znalazł to rozwiązanie jak najszybciej, bo LeBron też ma swoją granicę cierpliwości:

“Raczej nie chcielibyście być w pobliżu, kiedy w końcu stracę cierpliwość. Mówię serio.”

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka