LeBron James – nowy środkowy Los Angeles Lakers?

21/07/2018
Lebron James preseason fot. Ethan Miller/Getty Images

Zespoły NBA już od kilku lat preferują obniżanie swojego składu i granie tzw. small ballu. Los Angeles Lakers zamierzają zrobić dokładnie to samo. Dlatego też w przyszłym sezonie najprawdopodobniej LeBron James zagra kilka spotkań jako środkowy.

LeBron James jako center? Właśnie taki pomysł mają mieć Lakers na wykorzystanie w pełni potencjału zarówno LBJ, jak i młodych, utalentowanych graczy obok niego. to miałaby być odpowiedź na tzw. Death Lineup ze strony Warriors.

Sponsor serwisu

Death Squad, lub Hampton’s Five, czyli Curry, Thompson, Iguodala, Durant i Green to piątka, która jest odpowiedzialna za największe sukcesy GSW i jednocześnie największa bolączka dla trenerów pozostałych ekip. Lakers, zdaniem jednego członków ich zarządu mają wykreować swoją wersję Death Squadu, właśnie z Jamesem na piątce:

“Zapewne nie zobaczymy tego od samego początku, ale sztab trenerski chciałby stworzyć własną wersję tej zabójczej piątki Warriors. U nas byliby to Lonzo, Josh Hart, Brandon Ingram, Kuzma i LeBron na centrze.”

Czy w takim składzie, Lakers mieliby szansę na pobicie Warriors? Menadżerowie pozostałych drużyn są sceptyczni. Jeden z nich powiedział:

“Nie sądzę, żeby Lakers weszli do playoffs. LeBron w ostatnich latach coraz bardziej odpoczywał w obronie, a teraz ma być ich obrońcą obręczy w końcówkach spotkań? W Warriors to działa ze względu na Greena.”

Trudno się z tym nie zgodzić. LeBron musiałby skupić się głównie na obronie, a ostatnimi laty nie jest to już jego priorytet. Tym bardziej, że o ile w ataku taki skład mógłby poszaleć, o tyle w obronie już raczej nie byłoby zbyt kolorowo.

Mimo wszystko taka koncepcja jest ciekawa i możemy być pewni, że w trakcie sezonu zobaczymy LBJ na środku. Point-center? Czemu nie. Lakers zawsze słynęli ze znakomitych środkowych. Mikan, Wilt, Kareem, Shaq i… James? Przeciwko LAL sobie radził:

Kopiuj link do schowka