LeBron James najmłodszy w klubie 50k

18/05/2017

Po czterech minutach wczorajszego meczu Cavs w Bostonie, LeBron James dołączył do elitarnego grona koszykarzy NBA, którzy rozegrali w swojej karierze 50 tysięcy minut (sezon regularny + playoffs).

Licznik LeBrona pokazuje teraz 50,038 minut i nie wygląda, jakby miał przestać się kręcić. Daje mu to miejsce wśród ledwie osiemnastu graczy w historii ligi – pierwsza siedemnastka przed wczorajszym meczem wyglądała tak (pamiętajmy, że LBJ już wyprzedził Shaqa):

View post on imgur.com

Wszyscy ci gracze są członkami Hallu Sław, więc mówimy o takim poziomie wytrzymałości na trudy grania w NBA, który zapewnia nieśmiertelność. Do tego grona LeBron James dołącza jako najmłodszy członek. 32-latek bije dotychczasowy rekord 33-letniego Kobe’ego Bryanta, który z kolei zdetronizował 35-letniego Wilta Chamberlaina.

Ciekawe jest porównanie stosunku ilości rozegranych minut, do łącznej ilości minut jakie w karierze danego gracza były dostępne. LeBron James, przed meczem numer 1 finałów konferencji spędził na boisku 77.2% możliwego czasu gry. Na chwilę obecną to najlepszy wynik w klubie 50k – drugi jest Michael Jordan (74.7%), a trzeci Kobe (65.1%, choć zanim kontuzje ograniczyły go w ostatnich trzech sezonach kariery, jego współczynnik wynosił 71%). Co prawda ten wynik Króla nieco się obniży wraz z większą ilością odpoczynku w późniejszych latach kariery, ale to wciąż dowodzi tego, o czym wszyscy doskonale wiemy: LeBron to maszyna.

I to maszyna, której w chwili obecnej prawdopodobnie nie da się powstrzymać. Właśnie zaliczył 9 kolejny mecz playoffowy z minimum 25 punktami i skutecznością 50% – dłuższą serię miał tylko Kareem Abdul-Jabbar w 1970 roku. Jego średnie w Playoffs 2017 to niesamowite 35/9/7!

Na Wschodzie bez zmian [BOS-CLE 0:1]

Nic dziwnego, że się prawie obraził, gdy zobaczył, że próbuje go kryć Kelly Olynyk…

Kopiuj link do schowka